Ціни на нафту

Вартість американської нафти сорту WTI впала нижче $23 за барель, а ціни на нафту марки Brent впали на 0,3% до $31,38 за барель.

Причини падіння

Таке падіння цін на нафту відбулося через те, що аналітики вважають скорочення обсягів видобутку на 9,7% буде недостатнім для того, аби пропозиція нафти відповідала попиту на неї та стабілізувала ціни.

Зокрема, вважається, що через коронавірус та запровадження карантину в усьому світі попит на нафту скоротився набагато більше, ніж на 10%, тому скорочення видобутку на 9,7% не призведе до стабілізації цін.

Передісторія

12 квітня країни ОПЕК+ домовилися скоротити видобуток нафти у травні-червні 2020 року на рекордні в історії показники.

Раніше країни-члени APPO, які не брали участі в угоді ОПЕК+, також зобов'язалися зробити свій внесок у глобальні зусилля і скорегувати свій добовий видобуток.

10 квітня, стало відомо, що більшість країн ОПЕК та Росія досягли принципових домовленостей про умови скорочення видобутку нафти, а саме скоротити у травні-червні 2020 року видобуток на 10 млн барелів на добу.

Пізніше Bloomberg написав, що всі домовленості будуть діяти лише за умови згоди Мексики. Як виявилось, Міністр енергетики країни не погодилась на попередні умови і покинула відеоконференцію, яка тривала 11 годин.

Читайте також: Жорсткий ультиматум. Саудівська Аравія вимагає від РФ найбільшого скорочення видобутку нафти

Згода Мексики було пізніше отримано завдяки посередництву президента США Дональда Трампа. Так, Сполучені Штати допоможуть Мексиці скоротити видобуток нафти, взявши на себе частину її зобов'язань – 250-300 тис барелів, заявив у п'ятницю президент США.

Одна з найбільших компаній Saudi Aramco відклала публікацію цін на свою нафту в травні з суботи на неділю, оскільки переговори щодо угоди ОПЕК + не були завершені.

Читайте також: Назад у 90-і. Ціна російської нафти Urals впала до $10