Що кажуть у Нафтогазі

«Нафтогаз за попередній період (2019 рік — ред.) принесе рекордно високий прибуток. На рахунках компанії наразі зосереджено понад $3 млрд, у підземних сховищах рекордно високі за останні 30 років обсяги газу, було підписано нові транзитні угоди» — повідомив Коболєв.

За його словами, ці чинники дали змогу компанії увійти в кризовий для світу період добре підготовленою, з точки зору і фінансового становища, і запасів газу.

Читайте також: НБУ хоче, щоб Нафтогаз перераховував у бюджет більше

Водночас голова НАК зазначив, що сформована на сьогодні цінова кон'юнктура на газ і нафту ставить серйозний виклик перед видобувною галуззю, погіршуючи економіку цього бізнесу і економічну доцільність видобутку.

Коболєв вважає, що накопичені НАК резерви і запас міцності необхідно грамотно витрачати, вкладаючи їх в геологорозвідку і підготовку ресурсної бази для збільшення видобутку в майбутньому, коли ціни на енергоресурси вийдуть з існуючого піку.

Читайте також: Зарплата глави Нафтогазу Коболєва зменшена більш ніж удвічі

Що відомо про прибутки Нафтогазу

  • Наприкінці грудня 2019 року Нафтогаз отримав від російського Газпрому $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.
  • У кінці минулого року Нафтогаз вже продав $500 млн з отриманої від Газпрому суми. Але у НАК залишилося ще $2,4 млрд.
  • Як повідомляв тоді голова Нацбанку Яків Смолій, компанія продасть цю валюту, НБУ її викупить, гривня буде зарахована в золотовалютні резерви України. Утім, інформації про продаж валюти не було.

Читайте також:Транзит російського газу через Україну скоротився вдвічі. Із чим це пов'язано

  • У січні 2020 року Газпром заплатив Нафтогазу $578,4 мільйона за транзит газу у грудні 2019 року та за організацію транзиту на початку 2020 року.
  • За словами топменеджера Нафтогазу Вітренка, якщо порівняти з доходами держбюджету за січень 2020 року, то це майже 33% (третина всіх доходів держбюджету!).
  • Нафтогаз готує додаткові позови до російського «Газпрому» ще на $17,3 мільярда.