Нагадаємо, у лютому річна інфляція в Україні складала 2,4%, у січні — 3,2%, а за підсумками 2019 року — 4,1%.

Що подорожчало

Ціни на продукти, за даними Держстату, за місяць зросли на 0,4% (за рік — на 1,8%). Зростання цін на деякі продукти склало до 4% за місяць.

«На споживчому ринку в березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше (на 5,2%) подорожчали гречані крупи. На 3,9–1,2% зросли ціни на фрукти, цукор, рис, овочі, макаронні вироби, яловичину», — зазначають у Держстаті.

Читайте також: Ціни зросли через психологічні чинники. Це не матиме значного впливу на інфляцію — НБУ

Ціни на яйця у березні впали на 12,3% (у річному вимірі — на 33,3%), на молоко — на 0,6% (за рік зросли на 5,7%).

Читайте також: Супермаркети знизили націнку на продукти першої необхідності (список)

Алкогольні напої за місяць подорожчали на 0,9% (за рік здорожчання склало 12,1%). Чи не найбільше зросли ціни на одяг та взуття — на 12,8% за місяць. Водночас, через те, що у попередні місяці одяг та взуття дешевшали, що порівняно з березнем 2019 року рівень цін на ці товари знизився на 2,8%.

Читайте також: АМКУ відкрив справу за фактом подорожчання продуктів в Києві (список магазинів)

Комунальні послуги у березні подешевшали на 2,8%, зокрема через падіння цін на газ на 11,6% та на опалення на 5,2%. Решта комунальних послуг у березні дещо зросли.

Лікарські засоби, за даними Держстату, за місяць подорожчали на 1,7% (за рік — на 2,2%). Пальне навпаки подешевшало — на 1,7% (за рік подешевшало на 7,7%).

Читайте також: Хто винен у тому, що ціни в магазинах пішли вгору

Раніше повідомлялося

  • У лютому 2020 року річна інфляція сповільнилась до 2,4% з 3,2% у січні.
  • Мінекономіки що два дні робить огляд торговельних мереж на наявність там значущих продтоварів, а також стежить за цінами на них.
  • Кабінет міністрів погіршив прогноз по інфляції, зарплаті та валовому внутрішньому продукту у раніше опублікованому макроекономічному прогнозі на 2020 рік.
  • У Кабміні очікують падіння ВВП на 4,8% і номінальний ВВП на рівні 3 трлн 985 млрд грн. Інфляція на кінець року (грудень до грудня) — 11,6% (раніше 5,6%).