Як свідчить статистика банку «Південний», з 10 до 13 березня під час різкого зростання курсу долара клієнти банку почали масово купувати валюту. Порівняно з аналогічним періодом у січні-лютому поточного року попит збільшився в 5,5 раза.
«Різке зростання курсу викликало ефект паніки. Клієнти почали масово купувати готівкову валюту. Пік продажу доларів прийшовся на 11 березня – у день, коли уряд запровадив карантин на державному рівні», – коментує начальник управління розробки продуктів департаменту роздрібного бізнесу банку «Південний» Ольга Коломієць.
З 18 березня готівкові долари та євро почали доставляти в Україну з затримкою. До цього призвело призупинення авіасполучення, адже саме таким чином готівкова валюта потрапляє до України. Через це банки були вимушені тимчасово призупинити операції з валютою. Після проведення Національним банком України аукціонів із продажу євро, а пізніше й доларів США, операції з готівковою валютою в банках почали відновлюватися. Ситуація повністю стабілізувалася 30 березня, коли всі валютні операції поновили без обмежень.
«Зараз ситуація з купівлею валюти відносно рівна. Попит є утричі нижчим, ніж за аналогічний період у січні-лютому цього року. Дефіциту готівкової валюти в банку немає, ажіотажу теж. Розуміючи, що купити долари можна в будь-який момент, клієнти заспокоїлися», – підкреслила Ольга Коломієць.