Які галузі «потягнули» ВВП вниз

«За підсумками лютого падіння економіки сповільнилося. Так, скорочення зведеного індексу виробництва склало 1,8% проти 2,6% у січні», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, спостерігалося зростання у внутрішній торгівлі та с/г виробництві, скорочення падіння в промисловості і транспорті.

Читайте також: З якими втратами Україна вийде з кризи. Три сценарії

Відповідно до огляду, в січні-лютому вперше з 2016 року будівництво продемонструвало спад на 0,6% проти +22,6% за два місяці 2019-го.

Читайте також: Україну чекає падіння ВВП і курс 30-35 грн/$. Прогноз Dragon Capital

Падіння промисловості в лютому-2020 року сповільнилося до 1,5%, тоді як в січні воно досягало 5,1%. Зокрема, металургійне виробництво скоротилося на 4,1% в порівнянні з 10,3% скорочення в січні.

Читайте також: Повернення заробітчан, девальвація гривні та інші наслідки коронавіруса

Машинобудування просіло в лютому на 13,2% проти -10,5% місяцем раніше.

Відповідно до огляду позитивну динаміку у січні-лютому 2020 року показала внутрішня торгівля — зростання на 2,5%, що відбулося завдяки розвитку роздрібного сегмента.

Читайте також: Друкувати гроші і зупинити економіку. Яких помилок може припуститися влада під час карантину

Як впливає коронавірус

У лютому тільки деякі підвиди окремих галузей, зокрема металургія і авіатранспорт, почали відчувати негативний вплив поширення у світі COVID-19.

Водночас, зазначають в Мінекономіки, пандемія коронавірусу та істотне падіння цін на світових ринках, введення карантину в Україні та інші обмеження серйозно вплинуть на виробничу сферу, особливо в першому півріччі цього року.

Нагадаємо

  • У січні 2020 року валовий внутрішній продукт України, за оцінками МЕРТ, знизився на 0,5%. Вперше за 49 місяців.
  • У 2019 році зростання ВВП України трохи сповільнилося – до 3,2% з 3,4% у 2018 році, а зростання СІП – до 1,6% з 3,6%.
  • Кабінет міністрів погіршив прогноз щодо інфляції, зарплати і валового внутрішнього продукту в раніше опублікованому макроекономічному прогнозі на 2020 рік.