Причина зниження цін

«Ослаблення попиту і падіння цін на нафту через глобальну пандемію знижують міжнародні ціни на основні продовольчі товари. Зниження цін переважно обумовлюється тенденціями попиту, а не пропозиції. На тенденції попиту впливають все більш кепські економічні перспективи», — сказав старший економіст FAO Абдолреза Аббассіан.

Відомо, що середнє значення Індексу продовольчих цін FAO склало в березні 172, 2 пункту, що на 4,3 пункту нижче, ніж було в лютому.

Цінопад

За інформацією FAO, найбільше падіння відзначається в індексі цін на цукор, який знизився на 19,1%в порівнянні з попереднім місяцем.

Індекс цін на рослинні олії FAO за місяць знизився на 12%. Причиною цього стало падіння цін на пальмову олію, пов'язане з різким скороченням цін на сирі мінеральні масла і зростанням невизначеності щодо наслідків пандемії для ринків рослинних олій у світі. Цієї ж тенденції дотримуються і ціни на соєву та рапсову олії.

Читайте також: Дороге життя: що в Україні найбільше подорожчає у 2020 році

За останній місяцьціни на нафту впали більш ніж удвічі, і це чинить серйозний вплив на біопаливо, яке є важливим джерелом попиту на ринках цукру і рослинних олій, — зазначив аналітик FAO Пітер Тенес.

Індекс цін на молочну продукцію впав на 3% через зниження котирувань і глобальний попит на імпорт знежиреного та незбираного сухого молока.

Індекс цін на зернові в березні знизився на 1,9% в порівнянні з лютим і практично повернувся на свій рівень березня 2019 року.

Індекс цін на м'ясо впав на 0,6% через зниження міжнародних котирувань на баранину і яловичину. У той же час, зросли котирування на свинину через сплеск світового попиту, а також труднощі у роботі переробних потужностей через обмеження на переміщення робітників.

Український урожай

Надзвичайна ситуація введена через пандемію коронавіруса, серйозно не вплине на українські врожаї, тому що аграрії встигли провести всі основні закупівлі до спалаху захворювання.

Але може вплинути на роботу господарств вже після посівної – дефіцит імпортованих матеріалів принесе українським виробникам проблеми вже влітку.