Без обмежень
«Рада Нацбанку вирішила виключити внесену в 2018 році в Стратегію монетарної політики НБУ заборону на покупку державних цінних паперів і проведення операцій, які можуть мати ознаки прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат, а також відмовитися від встановлення верхньої межі обсягу держпаперів в портфелі центробанку», - написав Шапран.
За словами Шапрана, операції НБУ на вторинному ринку, наприклад, з метою згладжування коливань дохідності, або звичайна купівля-продаж ОВДП з метою впливу на ліквідність ринку стають доступними.
«Розгортання сценарію участі НБУ в роботі вторинного ринку ОВДП та час реалізації такого сценарію знаходяться в межах компетенції Правління НБУ, оскільки є операційною діяльністю НБУ», - підсумував член Ради.
Читайте також: НБУ: Вторинний ринок ОВДП за рік зріс на 70%
Навіщо це потрібно
Регулятор отримав можливість спрямовувати ринок в потрібну йому сторону, як він зараз робить це з валютним ринком.
Викуповуючи у банків ОВДП, він зможе регулювати ліквідність і «накачувати» банківську систему грошима, в разі необхідності.
Також це дасть НБУ важелі, щоб латати «дірки» в бюджеті.
Що заборонено
-
Національний банк не має права надавати кредити в національній та іноземній валюті, як прямо, так і опосередковано через державну установу, іншу юридичну особу, майно якої перебуває у державній власності, на фінансування витрат Державного бюджету України.
-
Національний банк не має права купувати на первинному ринку цінні папери, емітовані Кабміном, державною установою, іншою юридичною особою, майно якої перебуває у державній власності».
Читайте також: Високий дохід без податків: Як купити ОВДП (відео)
-
НБУ все ще не може виходити на первинний ринок державних облігацій (як це робить, наприклад, Банк Канади та центральні банки багатьох інших країн).
Читайте також: 2020: В очікуванні чорного лебедя
Раніше повідомлялося
-
Міністерство фінансів оприлюднило рейтинг усіх 12 первинних дилерів за 2019 рік за обсягами придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
-
За підсумками 2019 року українці збільшили обсяг вкладень в облігації внутрішньої державної позики на 3,7 млрд грн.
-
Міністерство фінансів має намір залучити 242 млрд гривень на внутрішньому ринку і 119 млрд гривень в еквіваленті на зовнішньому у 2020 році.