Заява ЕК
У прес-релізі зазначено, що Україна, яка «продовжує страждати від актів агресії на сході країни і незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією, також постраждала від пандемії у всіх сферах життя».
"Європейський союз вітає заходи, прийняті українським урядом у відповідь на поширення Covid-19. Ми визнаємо складність деяких з цих рішень.
Читайте також: США виділять Україні понад $1,2 мільйона на боротьбу з коронавірусом
ЄС продовжуватиме підтримувати Україну в цій безпрецедентній кризі і сприяти її впливу на систему охорони здоров'я, повсякденне життя людей і економіку, а також підготує комплекс заходів допомоги для окремих країн-партнерів та регіону Східного регіону в цілому", — йдеться в повідомленні.
На що підуть гроші
Даний пакет допомоги буде спрямований на підтримку системи охорони здоров'я України, підтримку економіки України, зокрема малих і середніх підприємств шляхом надання ліквідності, у тому числі через міжнародні фінансові установи.
Грошова допомога Україні
Всесвітня організація охорони здоров'я, ЮНІСЕФ, Програма розвитку ООН та Міністерства охорони здоров'я розробляють для України два плану допомоги у боротьбі з коронавірусом з бюджетом близько $38 млн і $20 млн.
Читайте також: Україна просить у МВФ допомоги для боротьби з пандемією
Рада Директорів ЄБРР затвердила виділення невідкладної допомоги в розмірі 1 млрд євро країнам, де він працює.
Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила про готовність МВФ в цілому мобілізувати $1 трлн на кредити для надання допомоги країнам у подоланні епідемії та її наслідків.
Ситуація з пандемією в Україні
Станом на 10:00 30 березня в Україні 480 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 11 летальних 6 пацієнтів одужали. За добу було зафіксовано 62 нових випадку.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.