Про це йдеться в законі №3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».
Читайте також: Рада розгляне законопроект про підтримку постраждалих галузей бізнесу
Які ліміти пропонують підвищити
-
для 1-ї групи (не використовують найману працю, працюють самі на себе) ліміт річного доходу підвищили з 300 тис. до 1 млн грн;
-
для 2-ї групи (не більше 10 найманих працівників) — з 1,5 млн до 5 млн грн;
-
для 3-ї групи (необмежений штат працівників) — з 5 млн до 7 млн грн.
Навіщо підвищувати ліміти
Востаннє граничний обсяг річного доходу спрощенців депутати переглядали в 2014 році. З того часу відбулося багато змін, які вплинули на збільшення витрат підприємців. Зокрема, приблизно втричі зросла мінімальна заробітна плата, за нею «потягнулися вгору» розміри податків. Тому питання підвищення лімітів для ФОПів назріло давно.
Що це змінить для бізнесу
-
Більше підприємців зможуть скористатися «спрощенкою».
-
Українцям, які тільки думають стати підприємцями 1 групи, зробити це буде легше. А держава буде давати час «стати на ноги» дрібним ФОПам.
-
ФОПи, які частково або повністю працювали «в тіні», зможуть нарешті працювати відкрито.
Читайте також: Підвищення лімітів для ФОП: і «білі» виграють, і «сірі» не постраждають
Раніше повідомлялося
- 17 березня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №3220 про підтримку підприємців у період карантину через коронавірус.
- 18 березня Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу. Зокрема, закони надають підтримку платникам податків і вирішують проблему доступності медичних засобів.