Карантин та банки

«Якщо карантин продовжиться, то буде негативний вплив на економіку», – вважає голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.

За його словами, це спричинить нову банківську кризу.

Але це буде вже не криза ліквідності, що вбивало банки раніше (в 2008-му чи 2014-му. – Ред.), а криза активів – криза кредитування», – вважає банкір.

Якщо буде повний «локдаун» і все буде закрито, то банкам не буде кого кредитувати. «У банків дуже багато ліквідності, до того ж НБУ сказав, що готовий рефінансувати банки», – сказав Сергій Наумов.

Читайте також: Мінфін відмовився від продажу гривневих ОВДП. Пропонує в доларах та євро

Голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов вважає, що банки можуть переорієнтуватися на вкладення в ОВДП.

«Будь-який банк має профіцит. Ліквідність у всіх велика. У нас 1,5 млрд грн або в держпаперах, або в депсертифікатах НБУ. Це був запас на кредитування. Чого я боюся? Що банки переглянуть свою стратегію і знову перейдуть в цінні папери, в ОВДП. Якщо прибутковість перейде за 20%, а це реально, всі куплять держоблігації», – розповідає Мамедов.

Читайте також: Нерезиденти не поспішають купувати українські ОВДП через кризу на світових ринках

На його думку, в таких умовах держава повинна давати орієнтири кредитування.

«Потрібно переходити на інший рівень – рівень макроекономіки. І НБУ, і уряд повинні якось підтримувати банки. Це можуть бути інфраструктурні об’єкти, проекти в окремих галузях або ж інструменти для банків – держгарантії, рефінансування портфеля», – перерахував він.

 Інвестиційний капітал — Фонд облігацій з ICU