Причина перенесення термінів
Це зумовлено розумінням труднощів, які виникли у персоналу банків y зв'язку із встановленням на території України карантину та заходами щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.
Коли запрацює 23/7
Новий регламент роботи СЕП буде запроваджено через 30 календарних днів із дня закінчення карантину. Національний банк повідомлятиме про це додатково.
Читайте також: Нацбанк змінює тарифи на електронний переказ коштів
Що відомо про перехід СЕП у режим 23/7
Раніше Національний банк планував перехід СЕП на розширений регламент роботи з 1 квітня 2020 року, що передбачало доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень.
Як працюватиме СЕП
-
СЕП буде доступна для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів в тиждень (23/7) з урахуванням технологічної перерви в годину при переході на новий банківський день.
-
Робота СЕП у режимі 23/7 стане першим етапом для переходу на цілодобовий режим роботи.
Читайте також: В 2018 році СЕП щодня обробляла 1,5 мільйона платежів
-
Для реалізації цілодобової роботи СЕП Нацбанк планує модернізувати деякі технологічні питання роботи системи.
-
Зокрема мова йде про технології включення/виключення учасників СЕП, а також встановлення лімітів для виконання примусового/безспірного списання і арешту коштів.
Як зараз працює СЕП
-
Зараз робота системи обмежується операційним днем банків – з 8 до 19:00.
-
Перехід на 23/7 не означає, що всі банки будуть зобов'язані продовжити роботу своїх систем – на першому етапі це буде добровільна опція.
-
Цілодобова обробка платежів буде доступна українським клієнтам у 2021 році.
-
За даними НБУ, за 2019 рік через СЕП здійснено384 млн початкових платежів на суму понад 32 трлн грн, що більше на 7,5% за кількістю та 28% за сумою, ніж у 2018 році.