Прогноз Fitch щодо економіки
-
«Переглянутий варіант законодавства про ринок землі буде позитивним чинником для економічного зростання в найближчому майбутньому за рахунок збільшення споживання (в результаті продажу землі) і очікуваного збільшення попиту на кредити для сільськогосподарського сектору», — зазначає агентство.
-
Водночас воно зазначає, що масштаби потенційних інвестицій і підвищення продуктивності будуть обмежені через заборону на участь в ринку землі іноземних інвесторів.
Читайте також: Економіка України сповільнилась на 0,5% у січні. Вперше за 49 місяців
-
Fitch також вважає, що перспективи зростання та інвестицій залежать від адекватного і своєчасного здійснення реформ у таких секторах, як забезпечення верховенства закону, боротьба з корупцією, митниця та оподаткування, а також правозастосування.
-
«Як і у випадку з іншими ринками, що розвиваються, ризики погіршення перспектив зростання зросли через невизначеність впливу (коронавірусу) COVID-19 на глобальне зростання і ціни на сировину», — зазначає агентство.
Що буде з гривнею
-
Цикл пом'якшення ставки НБУ, зниження припливу нерезидентів в ОВДП, збільшення дефіциту рахунку поточних операцій і зростання глобальної невизначеності призведуть до ослаблення гривні в 2020 році порівняно з 2019 роком.
-
Fitch зазначає, що потреби в зовнішньому фінансуванні залишаться через все ще великі виплати за держборгом і збільшення дефіциту поточного рахунку.
Читайте також: У Нацбанку пояснили, чому гривня перестала зміцнюватися до долара
-
Зовнішні виплати уряду і НБУ в рахунок амортизації боргу зростуть до $5,0 млрд у 2020 році і $4,8 млрд в 2021 році (з них виплати за єврооблігаціями становитимуть $2,4 млрд).
-
Агентство очікує, що дефіцит рахунку поточних операцій збільшиться до 3,0% ВВП в 2020 році і 4,0% ВВП у 2021 році з 0,7% ВВП у 2019 році, що зумовлено подальшим зростанням імпорту, викликаним внутрішнім попитом і зменшенням плати за транзит газу.
Fitch також прогнозує, що інфляція в середньому становитиме 4,6% в 2020 році і 5,3% у 2021 році.
«Ризики, викликані волатильністю міжнародного фінансового ринку, затримками в затвердженні програми МВФ або сильнішим, ніж очікувалося, внутрішнім попитом, визначатимуть майбутні темпи і масштаби циклу пом'якшення», – наголошується в огляді.
Нагадаємо
-
Українська промисловість наприкінці 2019 та початку 2020 року переживає спад, який у січні сягнув 5,1% у річному вимірі.
-
За даними Держстату, за підсумками 4 кварталу 2019 року українська економіка зросла всього на 1,5%. Порівняно з 3 кварталом, з урахуванням сезонного чинника, зростання ВВП склало 0,1%.
-
У попередніх кварталах темп зростання був вище: у першому — 2,5%, другому — 4,6%, у третьому — 4,1%.
-
МЕРТ попереднього складу заявляло, що в 2020 році зростання валового внутрішнього продукту України складе 3,7%.
Читайте також: Оптимістичний прогноз. МВФ вважає, що світова економіка втратить лише 0,1% через коронавірус
-
Згідно з другим, оптимістичним прогнозом, зростання ВВП складе 4,8%, за умови впровадження реформ, які повинні поліпшити бізнес-клімат.
-
Наприкінці лютого МЕРТ оновив свій макропрогноз і подав його на розгляд міністерства фінансів.
-
Національний банк очікує інфляцію близько 5% і економічне зростання на рівні 3,5-4% в 2020-2022 рр.