Як Милованов пояснив свою відмову
«Спасибі всім! Я відмовився від позиції міністра (агро) у новому уряді. Про причини скажу як економіст.
Я і моя команда приходили з усталеним, жорстким баченням того, що повиннно робити Мінекономіки, які зміни повинні відбуватися на ринках і як досягти результатів, поставлених перед нами.
Читайте також: Із чистого аркуша. Новим прем'єр-міністром призначено Дениса Шмигаля
Ми перезапустили державу вперше за багато років. Ми почали створювати зміни, які так давно були потрібні Україні: ринок землі, зміни трудового законодавства, приватизація (справжня, а не на папері), зміна корумпованих керівників держпідприємств, створення екосистеми для залучення інвестицій.
Читайте також: Дмитро Дубілет розповів про свої плани після відставки уряду. Можливо, залишиться в Кабміні
Я вірю в ринкову економіку і розвиток інституцій, рівні правила гри для всіх і конкуренцію, мінімальне втручання держави в економіку.
Нині відбувається процес трансформації. Зміни концептуальні та багаторівневі.
Тому зараз, коли загальне бачення підходів змінюється, я готовий піти в сторону і дати можливість оновленій команді реалізувати своє бачення (яке, цілком можливо, буде більш успішним).
Читайте також: Новий уряд планує переглянути держбюджет. Прем'єр хоче підвищити пенсії
Водночас, я щиро сподіваюся, що важливі реформи не згорнуть.
Особисто я зробив усе від мене залежне, щоб запустити три ринки, які дадуть країні можливість розвиватися. І при цьому ми утримали курс, інфляцію і зростання зарплат. Це головне».
Передісторія
- 4 березня 2020 року Верховна Рада призначила прем'єр-міністром України Дениса Шмигаля, який до цього обіймав посаду віце-прем'єр-міністра України — міністра розвитку громад і територій України.
- Також 4 березня Верховна Рада відправила у відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Відповідне рішення підтримали 353 народних депутати. Автоматично у відставку пішов і весь уряд Гончарука.