Чому шахти вирішили закривати
В уряді зазначають, що з 32 державних шахт прибутковими є лише 4, решта приносять збитки. А державі потрібно виділяти кошти з бюджету на виплату зарплати шахтарям.
На деяких шахтах є значні запаси вугілля, тому в найближчій перспективі закривати їх не планують. Загалом, закрити планують 21 державній шахті.
«Закриття однієї шахти і переведення її в екологічно безпечний об’єкт коштує від 200 до 500 мільйонів гривень. Додаємо соціальний пакет, який треба буде надати шахтарям. За нашою оцінкою, загалом реформа обійдеться в 14-15 мільярдів гривень», — повідомив Оржель.
Читайте також: Зеленський запропонував Ахметову купити державні шахти
Міністр зазначив, що внаслідок закриття шахт роботу втратять тисячі шахтарів. Їм держава виплатить допомогу по безробіттю. В уряді пропонують збільшити такі виплати, у разі якщо шахтар знайде собі роботу самостійно, щоб заохотити їх працевлаштовувати.
Передісторія із зарплатами шахтарів
- Раніше, під час Всеукраїнської наради працівників вугільної галузі України, президент Володимир Зеленський заявив, що міністри не повинні отримувати зарплату, доки не погасять зарплатні борги перед шахтарями.
- Він попросив у найближчі два місяці – березень, квітень – закрити всі борги. Уже за кілька днів в уряді повідомили, що спрямували на виплату заборгованості 654 мільйони.
Скільки держава винна шахтарям
Президент нагадав, що деякі шахтарі мають зарплатні борги ще з 2014-2016 років, і на сьогодні цей борг уже становить 1 мільярд 100 мільйонів гривень.
Читайте також: Керівництво держшахт вкрало 500 мільйонів бюджетних коштів — СБУ