Що кажуть у Держказначействі
«Щодо накопичувальної системи — дуже цікава ідея, і технічно ми по деяких моментах готові. Ми спільно з народними депутатами обговорювали це питання», — повідомила глава Держказначейства.
Вона також нагадала, що минулого року Держказначейство надало Пенсійному фонду на покриття тимчасових касових розривів, пов'язаних з виплатою пенсій, 118,7 мільярда гривень позик. Фонд погасив з них 117,6 мільярда гривень.
Читайте також: Пенсійний фонд показав свої доходи (інфографіка)
За словами Слюз, середньомісячні витрати Пенсійного фонду становлять близько 36 мільярдів гривень, тоді як 10 років тому вони складали приблизно 9 мільярдів гривень.
Накопичуйте на пенсію НПФ «Династія»: 22,9% річних + бонус від «Мінфіну»
Що таке накопичувальна пенсія
Накопичувальна пенсійна система передбачає, що на кожного громадянина буде відкриватися особистий накопичувальний рахунок в Пенсійному фонді. Потім, по досягненні пенсійного віку, працівник буде отримувати виплати пенсії з цього рахунку.
Читайте також: Накопичити на пенсію: НПФ чи депозит
Що пропонує законопроєкт про накопичувальну пенсію
У кінці грудня 2019 року у Раді зареєстрували законопроєкт про введення другого рівня пенсійного забезпечення №2683. Він передбачає:
- обов'язкові внески від роботодавців 2%;
- обов'язкові внески від працівників 1%;
- за бажанням працівника внески збільшуються, але якщо збільшує робочий, то і роботодавець збільшити паритетно;
- максимальний розмір внесків 9%;
- систему персоніфікованих рахунків учасників обслуговує Центральний Адміністратор, якого обирають на конкурсній основі;
- створюється Пенсійне Казначейства для акумулювання пенсійних внесків;
- до управління коштами Пенсійного Казначейства залучаються КУА;
- вимоги до всіх сервіс-провайдерів підвищені (наявність капіталу, досвідченого персоналу, процедур управління ризиками, комплаєнс і внутрішній контроль);
- підвищена відповідальність обслуговуючих компаній, зокрема вводиться відповідальність кінцевих власників.
Читайте також: Індексація пенсій. На пенсіонерах заощадили 30 мільярдів
Раніше повідомлялося
- Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська повідомляла, що накопичувальний рівень пенсійної системи не запустять в Україні найближчим часом.
- Також в уряді повідомляли, що планували запустити пенсійну реформу з 2020 року. Водночас в кінці 2018 року, коли Україна домовлялася про нову програму з МВФ, стало відомо, що відстрочення пенсійної реформи стала однією з вимог МВФ.
Читайте також: Українці назвали бажаний розмір пенсії (опитування)
- Чинна на сьогодні в Україні солідарна система пенсійного забезпечення передбачає, що з зарплати кожного офіційно працюючої людини йдуть відрахування у Пенсійний фонд, а людині нараховується пенсійний стаж. У свою чергу, Пенсійний фонд з цих коштів виплачує пенсії пенсіонерам.