Про які активи йдеться
Починаючи з 2021 року, НБУ почне поетапне вирахування з регулятивного капіталу банків вартості майна, що не використовується в банківській діяльності.
Ідеться про активи банків, які потрапили у власність банків внаслідок стягнення застави, і які вони не використовують в основній банківській діяльності. Це, наприклад, нерухомість, бізнес-центри тощо.
Читайте також: На чужому досвіді: як Україні вирішити проблему поганих кредитів
Чому це потрібно робити
Банки змушені витрачати на ці активи значні ресурси, наприклад на ремонти, обслуговування та інші платежі. Натомість доходів за ними банки, як правило, не отримують, кажуть в НБУ.
Такі зміни дозволять банкам активізувати роботу з непрофільними активами. А головне — це вивільнить ресурси, необхідні для кредитування та здійснення інших банківських операцій.
Читайте також: У Зеленського планують велику приватизацію: перші на черзі — банки
Непрофільні активи виключатимуть з капіталу банків поетапно, починаючи з 2021 року.
Яка ще проблема стримує кредитування
У Нацбанку зазначають, що ще однією проблемою, яка стримує кредитування, є неробочі кредити банків (NPL).
За підсумками 2019 року обсяг проблемних кредитів вперше за останні роки виявився нижче 50% та на 1 січня 2020-го склав 48,4% (мінус 4,5 п. п. за рік).
Читайте також: Смолій назвав обсяг проблемних кредитів в українських банках
Якість кредитних портфелів покращилась в банках усіх груп, крім банків з російським капіталом.
Нагадаємо
- На початку своєї каденції президент Володимир Зеленський заявив, що підтримує масштабну приватизацію і зазначив, що державі не потрібні непрофільні активи.