Є реальний ризик повернення банку

Крумханзл наголосив, що є «реальний ризик» повернення банку ексвласникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Або, принаймні, вони отримають щедру компенсацію.

«Для кредиторів та іноземних інвесторів справа Приватбанку стала індикатором щирості президента Зеленського в боротьбі з корупцією і реформування економіки», — говорить глава Приватбанку.

Читайте також: Закон проти Коломойського. Як Приват захистять від попередніх власників

«Під тиском західних донорів Зеленський заявив, що підтримує націоналізацію Приватбанку, але він був менш категоричний щодо гарантій того, що її не можна скасувати», — пише видання.

Читайте також: Новий закон про компенсації за Приватбанк. Депутати йдуть назустріч Коломойському

«Я не впевнений, що Зеленський має правильну картину, тому що та картина, яка в нього є, виходить від його оточення», — сказав голова правління Приватбанку.

Чим загрожує неотримання допомоги від МВФ

За словами Крумханзла, якщо Київ не виконає попередні домовленості з МВФ у межах нової програми на $55 млрд, то може не отримати цих грошей. У такому разі довіру до українського уряду буде підірвано — і інвестори почнуть виводити свої гроші з країни.

Це, за його словами, буде ударом для фінансового сектору і призведе до девальвації гривні.

Оформити кредитку Універсальна Gold Приватбанку

Передісторія

Раніше ЗМІ повідомляли, що фінансовий комітет Ради змінив урядовий законопроект №2571 про заборону повернення банків-банкрутів ексвласникам, а оновлений текст не погодив з МВФ.

У НБУ заявили, що представники Кабміну, НБУ і Верховної Ради допрацьовують урядовий законопроект №2571 про заборону повернення банків-банкрутів ексвласникам, на ухваленні якого наполягає МВФ.

Президент Володимир Зеленський вважає правильним прийняття законопроекту №2571 про неповернення банків, що визнані неплатоспроможними, ексвласникам.

Читайте також: Нові факти у справі Приватбанку. Чим закінчаться суди

11 грудня Кабмін подав до парламенту законопроект, який врегулює виведення з ринку неплатоспроможних банків і не дозволить повертати їх ексвласникам.

Як повідомляли ЗМІ, цей законопроект не потрапила узгоджена з МВФ норма, яка дозволяє притягнути до відповідальності власників інших системних банків, виведених з ринку.

18 грудня 2016 НБУ оголосив Приватбанк неплатоспроможним.

Читайте також: «Профспілка» Приватбанку вимагає в суді звільнити голову правління

Одразу після того, як Приватбанк був визнаний неплатоспроможним, НБУ звернувся до Кабміну з пропозицією передати цей системно важливий банк у власність держави.