Банкіри про ситуацію на ринку
«Лютий на валютному ринку проходить досить спокійно. Ми бачимо невеликі коливання долара в межах 10 копійок. Головним маркет-мейкером на ринку як і раніше є Нацбанк, який постійно згладжує різкі коливання в будь-яку сторону. Курс останнім часом знаходиться в межах 24,50 грн/$, що є поточним індикатором для ринку. Головними продавцями валюти на ринку є великі агроекспортери і металурги», — прокоментував Ярослав Кабін директор департаменту казначейства Ідея Банку.
Читайте також: Яким буде курс гривні на кінець року. Прогнози бізнесу
При цьому банкір зазначив, що нерезиденти-покупці ОВДП вже не так сильно присутні на ринку, що говорить про поступове згасання інтересу до українського держборгу.
Прогнози банкірів
«На кінець лютого ми очікуємо курсовий коридор 24,30-24,70 і поки ми не бачимо тенденцій найближчим часом до девальвації або ревальвації. У березні можливе зростання пропозиції валюти з боку агроекспортерів у зв'язку з підготовкою до нового сезону, але регулятор буде намагатися раніше викуповувати надлишок валюти з ринку. Тому в березні ми очікуємо курсовий коридор 24,00-24,80 грн/$», — підкреслив він.
У свою чергу Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital, також прогнозується відносну стабільність курсу гривні найближчим часом.
Актуальний валютний прогноз від Олексія Козирєва — на youtube «Мінфіну»
«У лютому на міжбанку пропозиція валюти перевищує попит, тому відчувається ревальваційний тиск. Згідно з думкою учасників ринку, підтримку валютного ринку надав продаж валюти аграріями і металургами. У той же час, Нацбанк намагається перешкодити надмірному зниження курсу, виступаючи активним покупцем валюти. Найбільш ймовірно, що в таких умовах курс буде перебувати біля позначки 24,5 грн/$», — зазначила аналітик Concorde Capital.
За її даними, результати останніх аукціонів з розміщення ОВДП показали, що інтерес інвесторів-нерезидентів до гривневих боргових паперів, швидше за все вже згас.
Таким чином, валютний ринок позбавляється значного потоку валюти, який у минулому році надав значний вплив на формування курсу.
У той же час, за її словами, традиційний весняний приплив валюти з боку аграріїв, швидше за все, збережеться.
«На даний момент складно передбачити чинники, які могли б надати суттєвий девальваційний тиск на гривню. Не виключено, що валютний ринок знову буде піддаватися психологічним атакам, пов'язаним з передбаченнями з приводу „піраміди ОВДП, яка впаде“. Це буде викликати сплески панічних настроїв, що буде впливати на формування курсу», — підсумувала Ахтирко.