Три сценарії
-
Перший сценарій передбачає повне реформування (подолання відставання, ринок землі без обмежень) і зростання ВВП 6% щорічно, що дозволить населенню стати багатшими на 60% за 20 років, і досягти сьогоднішнього рівня Польщі приблизно в 2038 році.
Читайте також: Українці стануть багатшими на 60%, коли економіка наздожене польську. На це потрібно 20 років — МВФ
-
Другий варіант — часткові реформи (збереження розриву в судовій системі і ринок землі з обмеженнями) і зростання на 4%, що зробить населення найбагатше на 20%.
-
У третьому сценарії — відкат реформ (без ринку землі) і зростання темпами до 1,5% — населення через 20 років стане на 20% біднішими, ніж сьогодні, вважає Люнгман.
Згідно представленої презентації, нинішній темп реформ в Україні — це сценарій між другим і третім.
Читайте також: Скільки Україна повинна виплатити МВФ в цьому році (графік виплат)
У чому відстає Україна
-
Судова система і верховенство права (рівень корупції, захисту прав власності)
-
Товарні ринки (рівень конкуренції і регулювання)
-
Фінансовий сектор (доступ до фінансування, стійкість банків).
-
Торгівля і відкритість (тарифи і нетарифні бар'єри)
-
R&D
-
Оподаткування і ринок праці (хоча по ринку праці, відповідно до поданої ним презентації, позиції України виглядають краще, ніж в Польщі).
Читайте також: У Нацбанку розповіли, коли чекати транш МВФ
Про що говорять в МВФ
Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва вважає, що Україна демонструє «гарний прогрес» у виконанні попередніх умов Фонду щодо затвердження нової програми розширеного фінансування (EFF).
У МВФ також очікують «кроків, пов'язаних з верховенством права», й стежитимуть за розвитком цього питання впродовж найближчих тижнів. Крім того, директор-розпорядник МВФ звернула увагу на групи впливу, які існують в Україні.