Чому необхідно переглянути прогноз

У МЕРТ нагадали, що перегляд прогнозу поточного року — це стандартна процедура в межах підготовки прогнозу на новий трирічний період — 2021-2023 роки.

«Обов'язковим є уточнення бази прогнозу, тобто, очікувань на поточний 2020 рік. 1 березня Мінекономіки надасть Мінфіну орієнтовні основні прогнозні макропоказники на 2021-2023 роки в рамках підготовки чергової Бюджетної декларації. Вони будуть базуватися на актуальній інформації щодо поточної соціально-економічної ситуації», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: ВВП буде зростати вдвічі повільніше, ніж прогнозує уряд — експерти

В Мінекономіки зазначили, що прогнозні макропоказники опублікують після того, як їх схвалить уряд.

Жовтневий макропрогноз

У жовтні 2019 року Кабмін прогнозував два сценарії зростання ВВП — консервативний і оптимістичний.

За першим сценарієм, консервативним, Мінекономіки повторило прогноз Світового банку — 3,7% зростання ВВП в 2020 році. За оптимістичним — 4,8%.

«Якщо в Україні буде реальна боротьба з корупцією, економіка може зрости на 4,8% наступного року», — заявив тоді Олексій Гончарук.

Оновлений макропрогноз НБУ

Раніше свій прогноз макроекономічних показників оновив Національний банк.

НБУ очікує інфляцію близько 5% і економічне зростання на рівні 3,5-4% в 2020-2022 рр.

Ефекти від зміцнення курсу гривні в 2019 році з'являться і на початку 2020 року, відзначають в НБУ.

Читайте також: Консенсус-прогноз — 2020: курс гривні, інфляція, ВВП

Дефіцит поточного рахунку в 2020-2022 роках буде перебувати в прийнятних межах (3-4% ВВП).

Збереження інтересу іноземних інвесторів до українського ринку і подальша співпрацю з МВФ дозволять збільшити міжнародні резерви до більше ніж $32 млрд.

Раніше повідомлялося

  • Держбюджет України за січень 2020 року отримав 50,7 мільярда гривень доходів, що на 7% нижче показника за аналогічний період минулого року і на 21,5% нижче планового показника.
  • Як пояснили в Міністерстві фінансів, причиною недовиконання по доходах стали істотні зміни макроекономічних показників у порівнянні з прогнозом уряду.
  • Зокрема, курс долара склав близько 24 грн/$ замість очікуваних 27 грн/$. А тепла погода і зниження цін на газ позначилися на обсягах енергетичного імпорту і збору відповідних податків.

Читайте також: Гривня за січень подешевшала до долара на 6%