Як проводитимуть оцінювання
-
Оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 січня 2020 року.
-
Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review — AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку великих банків.
-
Оцінку якості активів у 2020 році проходитимуть 74 із 75 установ, які мають банківські ліцензії (банк «Розрахунковий центр», який здійснює лише розрахункові операції, не проходитиме оцінку стійкості).
Читайте також: Стрес-тести. Кому з найбільших банків потрібен капітал
Які банки перевірятимуть
Стрес-тестування, додатково до оцінки якості активів, у 2020 році проходитимуть 16 банків, на які припадає 44% активів банківської системи.
- Ощадбанк
- Альфа-банк
- Укрексімбанк
- ПУМБ
- Універсал Банк
- Банк Південний
- Таскомбанк
- Мегабанк
- А-Банк
- Сбербанк
- Банк Кредит Дніпро
- Банк Восток
- МТБ Банк
- Банк інвестицій та заощаджень
- Правекс Банк
- Банк Форвард.
Відкрий депозит у надійному банку та отримай бонус від «Мінфіну»
Що дає стрес-тестування
За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та нормативу достатності основного капіталу (Н3).
Читайте також: НБУ перевірить 45 банків у 2020 році (список)
Результати стрес-тестквання у 2019 році
- У 2019 році за результатами стрес-тестів ключових українських банків, 11 з них на початок року потребували додаткового капіталу.
-
Стрес-тестування у 2019 році пройшли 29 банків, на які загалом припадає більше 90% активів банківської системи. Оцінювання відбувалось за базовим та несприятливим сценаріями.
-
9 банків успішно пройшли тестування вже вдруге поспіль. Зокрема потреби в додатковому капіталі ні за базовим, ні за несприятливим сценарієм не мають державні Приватбанк та Укргазбанк.
-
Також цих проблем не виникає у 7 банків з іноземним капіталом: Ідея Банку, Креді Агріколь, Кредобанку, ОТП Банку, Прокредитбанку, Райффайзен банку Аваль і Укрсиббанку.
-
Найбільша потреба у капіталі залишається у державних Ощадбанку і Укрексімбанку. За базовим сценарієм їм не вистачає 6,19 і 3,67 млрд грн відповідно. За несприятливим сценарієм ці суми становитимуть 21,14 і 12,19 млрд грн.