Чим закінчилися засідання
Депутати почали розгляд поправок до законопроекту вчора, 6 лютого, за повною процедурою з розглядом усіх поправок. Засідання закрилося о 19:30.
Сьогодні зранку депутати відновили роботу, але вже до обіду спікер вирішив перенести подальший розгляд до наступного засідання.
Всього з початку розгляду поправок до законопроекту, включаючи ранкове засідання в п'ятницю парламент розглянув 216 поправок з 4018.
Читайте також: Фермерам-ФОПам будуть компенсувати сплачений ЄСВ
Які поправки ухвалили
За результатами голосування 7 лютого всі поправки, на яких наполягали їхні автори, були відхилені.
6 лютого парламент прийняв лише одну поправку про право сервітуту (проїзду) на території власника земельної ділянки іншим особам, чия ділянка знаходиться в цьому ж масиві сільгоспземель.
Читайте також: Милованов розповів, як почне зростати ВВП з відкриттям ринку землі
П'ять ключових положень закону
- купувати землю зможуть лише українці та компанії, засновані громадянами України, а також територіальні громади та держава;
- ліміт концентрації землі в одних руках — не більше 10 000 га;
- власниками землі також можуть стати банки, якщо отримають землю в якості застави; потім вони будуть зобов'язані протягом двох років продати такі ділянки на аукціонах;
- ціна землі не може бути нижчою від нормативної грошової оцінки;
- іноземців до купівлі землі допустять тільки за підсумками референдуму, орієнтовної дати якого поки немає.
Читайте також: Відкриття ринку землі: розбір головних міфів
До проєкту закону, доопрацьованого до другого читання, депутати подали 4018 поправок.
Нагадаємо
- 13 листопада Рада прийняла за основу законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10, який впроваджує ринок землі в Україні з 1 жовтня 2020 року. Документ підтримали 240 народних депутатів.
- Серед найбільш обговорюваних положень законопроекту — купівля землі іноземцями та ліміт землі «в одні руки».
- У версії законопроекту до другого читання ліміт зменшений з 200 тисяч га до 10 тисяч га, як і запропонував президент Володимир Зеленський після протестів.
Читайте також: Ринок землі і газу: що станеться з курсом валют (відео)
-
Раніше радник прем'єр-міністра Олексій Мушак заявив, що є два сценарії розгляду законопроекту — за повною процедурою (розгляд займе близько 2 місяців), або за скороченою процедурою (розгляд займе до 3 годин). Була обрана повна процедура.