Дії банку

У той же час банк подав апеляційну скаргу на це рішення суду, вважаючи рішення суду першої інстанції неправомірним, а дії організаторів пікету — черговою спробою тиску на банк.

«Виконання рішення суду першої інстанції робить абсолютно безпідставним проведення масового пікету „співробітників“ заводу, який триває з вересня 2019-го перед центральними офісами банку в Дніпрі та Києві. Протести мають на меті заважати нормальній життєдіяльності банку та чинити тиск на співробітників і клієнтів Приватбанку», — йдеться в повідомленні банку.

Передісторія

  • 27 січня вранці пікетувальники перекрили за допомогою підручних засобів всі під'їзди до центрального офісу. 

  • До націоналізації Приватбанку Нікопольський завод феросплавів, який належить Ігорю Коломойському, виступив поручителем за кредитом рефінансування, який Нацбанк видав Приватбанку.

Читайте також: НБУ прокоментував пікет біля головного офісу Приватбанку

  • В якості застави завод передав НБУ вагони і тепловози вартістю 40 млн грн. Після націоналізації НБУ хотів повернути борг за кредитом рефінансування, тому звернувся до поручителя і готовий був продати заставлене майно.

  • 28 серпня 2019 року суд затвердив мирову угоду між НБУ та «Нікопольським заводом феросплавів», ініціатором якого виступив саме завод.

  • 20 вересня під головний офіс Приватбанку в Дніпрі приїхало 10 автобусів (500 осіб) з працівниками НЗФ. Зазначається, що працівники заводу, які не є клієнтами Приватбанку, вимагали від Приватбанку повернути їм зарплати. Вони заявляли, що їх зарплати керівництво підприємства нібито виплатило НБУ в рамках мирової угоди.

Читайте також: Нацбанк заявив про тиск з боку Коломойського

  • 1 листопада НЗФ уклав ще одне мирову угоду з Нацбанком за договорами поруки за кредитами «Приватбанку».

  • 26 листопада мітингувальники під НБУ намагалися прорватися в будівлю Нацбанку. В НБУ назвали організатором мітингів олігарха Ігоря Коломойського.

  • У грудні 2019 року суд задовольнив позов НЗФ. У січні Приватбанк подав апеляцію на рішення Господарського суду Києва про стягнення 22 млн грн на користь Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ).