«Мінфін» порівняв, як змінилися максимальні відсоткові ставки за вкладами в невеликих банках із депозитним портфелем фізосіб від 250 млн грн до 1 млрд грн.
Максимальна ставка за вкладом в американській валюті на 12 місяців, як і раніше, становить 5%. Саме стільки пропонує клієнтам Місто Банк.
Які банки знизили ставки
Найбільше подешевшали валютні депозити Полтава-Банку — на 0,5-2% залежно від строку. Найменша ставка за заощадженнями на 3 місяці — 1% річних. Внесок на 12 місяців принесе 2,5%.
«Тенденція зниження ставок торкнулася і депозитів в іноземній валюті. В основному через низький рівень кредитування бізнесу в валюті, а також політику зниження валютних ризиків фінансових установ», — говорить директор департаменту продажів роздрібних продуктів Таскомбанку Борис Рафалович.
Читайте також: В яких банках гривневі депозити подешевшали найбільше
Дохідність вкладів в американській валюті зменшилася ще у 3 банках:
- Доларові вклади в Банку Січ подешевшали на 0,25%. Максимальна ставка за депозитом в американській валюті на 12 місяців складає 4,25% річних. Програма «Бонус від Мінфіну» дозволить отримати 1,5% річних додатково до основної ставки.
- Акордбанк знизив депозитні ставки за вкладами на 3, 6 і 12 місяців на 0,5% — до 3,5%, 3,6% і 4,1% річних.
- Дохідність РВС Банку також впала на 0,5%, але подешевшали тільки депозити на 6 і 12 місяців — до 3,5% і 4% річних відповідно.
Найменший дохід отримують клієнти Піреус Банку — 2,3% річних.
Читайте також: Банки почали знижувати ставки за депозитами по другому колу
Як банки привітали вкладників з початком 2020 року
Як писав «Мінфін», максимальна ставка валютних депозитів впала на 0,5% річних. Станом на 13 грудня Місто Банк і Комінвестбанк обіцяли вкладникам 5,5% річних за доларовими заощадженнями на 12 місяців. До Різдва, 7 січня, Місто Банк вирішив платити тільки 5% річних, Комінвестбанк — всього 4,5%.