Нагадуємо, що Верховна Рада підтримала відповідний урядовий законопроект, який з 1 лютого дозволить запустити кредитну програму під 5-7-9% для підтримки малого та середнього бізнесу. А президент підписав його.
На думку Михайла Медко, банки дуже творчо підходять до цього питання.
«Ми не конкуруємо виключно в рамках процентної ставки або розмірами застави по кредитах. Запевняю вас, що останнім часом забезпечення — це другорядний компонент прийняття рішення по кредиту, а банки будуть конкурувати і термінами, і підходами, і своїми програмами кредитування, цільовими аспектами. Ми впевнені, що залишимося лідером кредитування енергоефективних проектів. І якщо клієнт захоче щось модернізувати в енергоефективному напряму, ми допоможемо вам прорахувати правильність технічного рішення і його оптимальну окупність», — підкреслив Медко.
Крім того, впевнений банкір, малий та середній бізнес може якісно розвиватися і демонструвати хороші результати у виробництві, а банки обов'язково будуть підтримувати ті ідеї, які створюють імпортозаміщення, що дозволить вирівнювати експортно-імпортний баланс.
Говорячи про нову президентську програму, Михайло Медко висловив упевненість, що не у всіх її учасників буде однакова структура кредитування.
«Фінансові установи будуть вивчати детально бізнес-кейси клієнтів, кредитувати їх, самі будуть приймати рішення про те, яким буде кредитний ризик, і як потрібно конкурувати в рамках певних умов. А держава вже приєднається компенсацією до процентної ставки, що дозволить клієнтові платити 5%, 7%, 9%. Ми також спостерігаємо дуже позитивну динаміку щодо здешевлення ресурсів в банківській системі. Підтвердженням тому є зниження облікової ставки. Хоча вона безпосередньо не свідчить про дешевизну ресурсів, та після її зниження далі запускаються такі процеси в банківському секторі, взагалі в економіці, в найближчі місяці», — зазначив банкір.
Також банкір звернув увагу на посилення в країні еволюції «патріотичного духу шопінгу.
«Підтвердженням цьому є те, скільки зараз з'явилося невеликих «мейд ін Юкрейн» мануфактур та різних фестивалів. І з часом їх стає все більше. Якби їх ставало менше, це говорило б про зниження попиту на вітчизняний продукт, але насправді він лише зростає, і це круто! Тому українці будуть солідарні в придбанні товарів українського виробництва», — резюмував Михайло Медко.