На міжбанку за тиждень ціна продажу безготівкового долару збільшилася на 37 копійок — з 23,90 / 23,93 до 24,27 / 24,30 гривень, а на готівковому ринку на вечір п'ятниці котирування в обмінниках злетіли до 24,10 / 24,30 і вище.

Після викупу валюти в перші дні тижня — в п'ятницю НБУ навіть був змушений продавати долар по 24,35 гривень, щоб не дати спекулянтам остаточно «розігріти» ринок.

Основними причинами розвороту курсу були:

1) надто активний викуп валюти Нацбанком на початку тижня, що не тільки вилучило надлишок пропозиції валюти, щощ надходила від нерезидентів під аукціон ОВДП, але й забрало з ринку і пропозицію валюти від місцевих клієнтів;

2) зростання клієнтського попиту на валюту не зважаючи на дні бюджетних проплат та отримання частиною експортерів великих сум відшкодувань ПДВ.

Спекулянти спробували розгойдати курс ще й на політичних новинах про можливу  відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука після публікації записів його засідання з топ-чиновниками уряду і Нацбанку. Проте це не сильно відбилося на поведінці досвідчених гравців валютного ринку. Надто вже часто зливають компромат на чиновників такого рівня і клієнти вже звикли до подібних «сюжетів» в українській політиці. Але дрібних учасників торгів це налякало.

Посилення напруженості на міжбанку відбивалося і на готівковому ринку. Власники обмінників розширили спред при купівлі/продажу валюти, хоча і продовжували в основному працювати в форматі «з обороту».

Невизначеність щодо подальшого поводження курсу відіб'ється на поведінці обмінників і в вихідні. Вони збережуть досить високий рівень спреду і будуть намагатися завищувати котирування продажу валюти, щоб «не прогадати» з курсом.

Курси валют на вихідні

Котирування готівкового долара будуть у межах досить широкого коридору: прийом 24,05-24,15 грн/$, продаж 24,25-24,40 грн/$. Спред по долару буде перебувати у межах від 15 до 25 копійок.

Котирування євро. Ситуація на міжнародних фінансових майданчиках в останні декілька днів була досить спокійною в порівнянні з попередніми періодами валютних і золотих ралі спричинених новинами про загострення військового протистояння США-Іран (початок січня 2020 року) та торгові війни США-Китай (практично весь минулий 2019 рік).

Відносне «затишшя» по парі євро/долар, золоту та нафті буде спостерігатися і в ці вихідні, що дає можливість українським фінансистам при виставленні гривневих цінників по євро та рублю орієнтуватися на крос-курс цих пар біля позначки 1,11 долара за євро і близько 61,5-62,5 рубля за долар. Досить широкий коридор по рублю пов'язаний з невизначеністю поведінки його курсу після відставки в РФ прем'єра Дмитра Медведєва.

За розрахунками «Мінфіну» на 18-19 січня курс готівкового євро в обмінниках буде у межах: прийом 26,695 — 26,807 гривень за євро та продаж 26,917 — 27,08 гривень за євро при широкому рівні спреда від 25 до 35 копійок.

Виходячи з завдань конкретних обмінників, фінансисти можуть вносити у цінники додаткові корективи у межах плюс-мінус до 3-7 копійок на євро.

Котирування російського рубля. Курс рубля в ці вихідні за нашими розрахунками буде у межах: прийом за 1 рубль на рівні 0,384- 0,386 гривень та продаж 0,388 — 0,390.

Також як і по євро — власники обмінників можуть вносити в ці курси свої корективи у межах плюс-мінус до 0,002- 0,005 копійок на рублі.