Плани уряду
«Щоб економіка розвивалася інтенсивно, нам потрібно, щоб у бізнесу був доступ до максимально дешевих ресурсів. Звичайно, „мінус один“ відсоток ми не зробимо найближчим часом.
Але дійти до 10-11% по іпотеці в цьому році – це дуже амбітне, але важливе завдання. Ми з Національним банком над цим працюємо. При інфляції 4% це складно, але реально», – сказав прем'єр-міністр.
Читайте також: 2020 рік повинен стати роком іпотечного кредитування — Рожкова (відео)
Які проблеми існують
Як заявляли раніше в Національному банку, на первинному ринку житла існує ряд невирішених проблем. Вони створюють ризики як для інвестора, так і для потенційного кредитора:
- непрозорість ринку — відсутність інформації про кінцевих бенефіціарів забудовників і схеми їх фінансування;
- низький рівень захисту прав інвесторів і непрозорість схем інвестування;
- відсутність фінансової відповідальності за порушення умов угоди;
- несвоєчасність введення житла в експлуатацію.
Оскільки цей ринок є соціально важливим, його регулювання має бути таким же жорстким, як і регулювання банківського сектору, кажуть у Нацбанку.
Інвестиції в нерухомість
Раніше повідомлялося
- Нацбанк очікує відновлення іпотечного кредитування в 2020 році, однак перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова називала завданням на цей рік зниження ставки до 14-15% річних.
- За підсумками 4 кварталу 2019 року банки знизили ставки для споживчих кредитів та кредитів на покупку авто, водночас іпотека подорожчала.
Читайте також: Офіційно: Київміськбуд погодився добудувати об'єкти Укрбуду