Як МВФ оцінює роботу влади

«Розсудлива макроекономічна політика уряду та НБУ сприяла зміцненню економіки України», – відзначили в представництві Фонду.

«Низький бюджетний дефіцит, зниження відношення держборгу до ВВП, низька інфляція і накопичення валютних резервів — все це результат цієї політики і важливі передумови для економічної стабільності і зростання», – наголосили в МВФ.

Передісторія

  • Низка ЗМІ 15 січня оприлюднили аудіозаписи, на яких обговорюють підготовку доповіді з економічної політики президенту, а також причини і наслідки підвищення курсу гривні.
  • Людина з голосом, схожим на голос прем'єр-міністра Олексія Гончарука, говорить про «примітивні» уявлення президента в економіці, а себе називає «профаном в економіці». Стверджується, що записи були зроблений 16 грудня. У нараді брали участь, окрім Гончарука, перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова, міністри фінансів і економіки Оксана Маркарова і Тимофій Милованов.

Читайте також: Президент не прийме відставку Гончарука — джерело

  • Сьогодні, 17 січня, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про відставку і передав її на розгляд президенту.

Читайте також: Річне зростання економіки буде близьким до прогнозу Нацбанку

  • Нагадаємо, українська влада на початку грудня домовилася з МВФ щодо нової трирічної програми розширеного фінансування на $5,5 млрд. Остаточне рішення має ухвалити рада директорів Фонду після прийняття низки законів в Україні.