Перешкоди здешевлення кредитів

  • Головними перешкодами для того, аби здешевити кредити для бізнесу та для українців, є висока облікова ставка Нацбанку та не достатня захищеність прав кредиторів — ризики того, що видані позики не повернуться.

Читайте також: Представник МВФ пояснив, чому занадто низькі процентні ставки нашкодять Україні

  • «Що робить держава для зміни ситуації? Уряд запускає програму фінансування за зниженими відсотками для малого та середнього бізнесу. Також існують інші програми компенсації відсоткової ставки, наприклад в агро для купівлі землі або с/г техніки. І також планує податкову реформу на початку весни (зниження та оптимізація податків дозволить бізнесу більш ефективно працювати)», — повідомив Милованов.

Читайте також: Облікова ставка може знизитися до 8% вже у 2020 році — Смолій

  • За його словами, сприятиме зниженню ставок за кредитами ще й зниження облікової ставки НБУ, однак уряд на Нацбанк впливати не може, оскільки це незалежна інституція.

  • За даними Нацбанку за підсумками 2019 року середня ставка за кредитами у гривні для бізнесу складала 15% річних, а для фізичних осіб — 35% річних.

Що означає зниження облікової ставки

Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок по внесках і позиками.

Зниження облікової ставки НБУ впливає на зниження ставок за депозитами для населення.

 Обирай депозит і отримай бонус до 2% річних від суми вкладу

Раніше повідомлялося

  • Прогнозний сценарій НБУ на 2020 рік передбачає зниження облікової ставки до 8% за умови стійкого зниження інфляції до 5%.
  • На сьогодні облікова ставка НБУ становить 13,5%, а на початку 2019 року вона становила 18%.