Читайте також: Високий дохід без податків: Як купити ОВДП (відео)

НБУ про зростання

  • «Це говорить про подальше зміцнення довіри інвесторів до гривні і державних цінних паперів. Така динаміка є також індикатором суттєвого зростання ліквідності вторинного ринку ОВДП, що робить інвестиції у нього привабливішими», - йдеться в повідомленні НБУ.

Читайте також: Чому іноземці продовжать розкуповувати ОВДП, а банки почнуть кредитувати

  • За оцінками Національного банку, минулорічне зростання ринку ОВДП пов’язане насамперед з відкриттям лінку з міжнародним депозитарієм Clearstream, що спростило доступ іноземних інвесторів до українського ринку.

Упродовж минулого року нерезиденти інвестували в державні гривневі облігації близько $4,3 млрд. Приплив цих інвестицій сприяв помітному пожвавленню як первинного, так і вторинного ринку ОВДП.

На думку регулятора, ринок державних цінних паперів має суттєвий потенціал і для подальшого зростання, прискорити яке має, зокрема, концентрація вторинного ринку ОВДП на міжнародних торгівельних платформах, що сприятиме розширенню бази інвесторів, прозорішому ціноутворенню та зростанню ліквідності ринку.

Читайте також: 2020: В очікуванні чорного лебедя

Цьому також сприятиме очікуване переформатування ринку первинних дилерів ОВДП, які мають чітко дотримуватися зобов’язань щодо підтримки котирувань.

Раніше повідомлялося

  • Міністерство фінансів оприлюднило рейтинг усіх 12 первинних дилерів за 2019 рік за обсягами придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

  • За підсумками 2019 року українці збільшили обсяг вкладень в облігації внутрішньої державної позики на 3,7 млрд грн.

  • Міністерство фінансів має намір залучити 242 млрд гривень на внутрішньому ринку і 119 млрд гривень в еквіваленті на зовнішньому у 2020 році.

  • Міністерство фінансів має намір перейти тільки на гривневі запозичення на внутрішньому ринку, а також припинить випуск п'ятирічних облігацій внутрішньої державної позики.

 Купити ОВДП від ICU з підвищеною прибутковістю +0,2% від «Мінфіну»