Скільки провели угод купівлі-продажу житла
За даними Нацбанку, у першому-третьому кварталах 2019 року зареєстровано на 4,9% р/р більше угод купівлі-продажу житла.
Значна частка квартир на первинному ринку розташована в об'єктах, які планують ввести в експлуатацію мінімум через два роки.
Читайте також: Офіційно: Київміськбуд погодився добудувати об'єкти Укрбуду
Як вплинуло на попит зміцнення гривні
У другому півріччі зміцнення гривні дещо скоротило попит на ринку нерухомості. Покупці житла, які мають валютні заощадження, очікували зростання курсу долара, і тому відкладали покупку. Але долар лише знижувався.
Інвестиції в нерухомість з високою прибутковістю
При цьому гривневі ціни на ринку житлової нерухомості залишалися відносно стабільними.
Нове житло подорожчало всього на 1% за останні 12 місяців і на 7% з вересня 2016 року.
Будівництво та попит — на підйомі
Завдяки зростанню доходів населення та зниження реальних цін на житло, доступність і привабливість житла зараз є найвищими за останнє десятиліття, з моменту початку розрахунків, кажуть в НБУ.
Незважаючи на неприродно малі обсяги іпотечного кредитування, будівництво – на підйомі. За 9 місяців 2019 року в Україні було введено на 36,6% більше житла р/р.
Читайте також: Влада вирішила, що робити з хрущовками. Жителям будуть пропонувати відселення
Раніше повідомлялося
- Як відзначають в НБУ, первинний ринок нерухомості вкрай непрозорий, а домогосподарства-інвестори не мають дієвих механізмів захисту своїх прав.
- На первинному ринку житла існує ряд невирішених проблем, які створюють ризики як для інвестора, так і для потенційного кредитора. Нацбанк збирається вирішити їх на законодавчому рівні.
- Без упорядкування первинного ринку житлової нерухомості відновлення іпотеки буде вкрай повільним, незважаючи на очікуване зниження процентних ставок.
- Як відзначають в НБУ, на кінець серпня 2019 року в Києві налічувалося 66 житлових комплексів, що підпадають під ознаки довго- або недобудов.