Що прогнозують в НБУ щодо банків
-
Банки можуть потребувати значних обсягів капіталу у разі реалізації несприятливого макроекономічного сценарію. Їхня фінансова стійкість є низькою, фінустанови вразливі до можливих криз.
Читайте також: НБУ затвердив перелік банків для стрес-тестування
-
Державні банки залишаються у фокусі уваги НБУ, оскільки вони є значимими для банківської системи.
-
НБУ очікує швидких рішень незалежних наглядових рад, спрямованих на розчищення балансів від непрацюючих кредитів, зміни бізнес-моделей, оптимізації операційних витрат.
Зазначається, що мова йде про Ощадбанк та Укрексімбанк. У разі настання несприятливої економічної ситуації, у цих банків може виникнути потреба у додаткових 233-45,8 мільярда гривень.
Виклики для банківського сектору
-
Ключовим середньостроковим викликом для банківського сектору стане очікуване зниження прибутковості. Темпи зростання операційних доходів банків уповільнюються після надзвичайно високого приросту в 2018 році.
-
НБУ очікує подальшого зниження процентної маржі та спреду, а також зменшення темпів зростання комісійних доходів. Тому оптимізація та контроль операційних витрат ставатимуть ключовими для українських банків.
Читайте також: НБУ розповів, як буде тестувати банки в 2020 році
-
Серед масштабних викликів для макрофінансової стабільності – результати судових процесів, пов’язаних із Приватбанком.
Раніше повідомлялося
Національний банк в 2020 році планує посилити вимоги до стійкості і якості активів банків та дещо змінити методологію стрес-тестування.
Що зміниться у процедурі оцінки
-
Банки, які успішно проходили стрес-тестування протягом останніх двох років, будуть виключені зі списку банків для стрес-тестування на майбутній рік.
-
Ті банки, до яких у НБУ були претензії за підсумками останніх двох років, знову пройдуть процедуру стрес-тестування.
-
Крім того, буде введена амортизація непродуктивних активів на капітал.
-
Буде скорочено строк, за який банк буде зобов'язаний привести капітал у відповідність до рекомендацій Нацбанку.