Рішення Світового банку
За результатами перших 9 місяців року зростання економіки становило 3,9%, проте динаміка ключових галузей української економіки не виглядає радісно.
«У четвертому кварталі 2019 року українська економіка може продемонструвати певне уповільнення», — сказав Головач.
На її думку, ті чинники, які вплинули на високе зростання економіки в трьох кварталах 2019 року, можуть бути короткостроковими.
Читайте також: 50 років до Польщі: Світовий банк оцінив перспективи української економіки
«Україна навряд чи зможе отримати хороший урожай три роки поспіль. У фінансовому секторі в наступному році буде вже більш висока база порівняння і темпи зростання, швидше за все, будуть нижче. А зростання, засноване на внутрішньому споживанні, в принципі не є стійким», — сказала вона.
У Світовому банку вважають, що для збереження темпів зростання 2019 року Україні потрібно зробити чимало.
Читайте також: ВВП буде зростати вдвічі повільніше, ніж прогнозує уряд — експерти
Поради Світового банку Україні
«Ключовим завданням тут є істотне збільшення темпів зростання інвестицій в основний капітал. Поки що їх динаміка не радує. Приміром, у першому півріччі цього року темпи зростання знизилися до 13%, у другому кварталі — до 8%. І зараз в частці ВВП капітальні інвестиції займають менше 20%. Цього недостатньо. Тому державну політику потрібно зосередити на забезпеченні більш високих темпів зростання інвестицій. Це повинно відбуватися за рахунок прямих іноземних і внутрішніх інвестицій», — резюмувала Головач.
Раніше повідомлялося
- Міністр АПК Тимофій Милованов заявляв, що Світовий банк прогнозує прискорення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України до 2020 року з 3% до 3,7%.
-
Міжнародний валютний фонд у своєму жовтневому огляді поліпшив прогноз ВВП України на 2019 рік з 2,7% до 3%. Прогноз на 2020 рік фонд залишив незмінним — 3%. При цьому прогноз для світової економіки погіршений до рівня кризового 2008 року.
-
У планах уряду Олексія Гончарука — зростання економіки на 40% у наступні п'ять років і на 5% вже у 2020 році.
-
За даними Держстату, в 2018 році реальний ВВП зріс на 3,3% і це було історичним рекордом за останні 7 років.