Електронний кабінет забудовника — повністю автоматизовані послуги, які надаються миттєво і без участі чиновника.
Що відомо про запуск е-кабінету
-
Запуск е-кабінету відбуватиметься у кілька етапів. На першому передбачено надання послуг по отриманню документів для будівель класу наслідків СС1, а це житлові та промислові будівлі (до чотирьох поверхів), а також — об'єкти лінійної інфраструктури і навіть дороги. Це торкнеться всіх етапів будівництва: підготовчих і будівельних робіт, а також — прийняття будівлі в експлуатацію.
Читайте також: В Україні починають тестувати е-кабінет забудовника
-
На наступному етапі, вже через кілька місяців будуть доступні онлайн-послуги також щодо об'єктів, які по класу відносяться до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.
-
Інформація в е-кабінеті буде перевірятися автоматично, в тому числі і щодо права власності на ділянку та його цільове призначення, відповідність параметрів об'єкта до СС1: квадратура, кількість поверхів тощо.
Інвестиції в нерухомість. Отримати пропозицію від DIM Group
За словами міністра розвитку громад і територій Олени Бабак, вже зареєстровано наказ, який регламентує роботу електронного кабінету. Всі, хто будуть користуватися послугами, отримають інформацію про те, що і як їм робити.
«Людям, які хочуть будувати, більше не потрібно проходити через бюрократичні кола», — резюмувала Міністр і додала, що онлайн-сервіс доступний на порталі ДАБІ за посиланням: e-dabi.gov.ua, через вхід в особистий кабінет.
Раніше повідомлялося
-
В команді президента Зеленського заявляли про розробку онлайн-кабінету для забудовників в рамках ініціативи «Держава в смартфоні». Представити його планували у вересні.
-
Всі дозволи на будівництво можна буде отримати без участі чиновників.
-
З квітня 2019 року в Україні ввели можливість онлайн-реєстрації готовності об'єкта до експлуатації.