Зміни, що стосуються Приватбанку
Проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань функціонування банківської системи» змінює законодавство щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку.
Документ передбачає зміни в ситуаціях, коли держава в особі Міністерства фінансів може стати власником неплатоспроможного банку.
Читайте також: У Мінфіні пояснили, чому передали Приватбанк Кабміну
Зокрема, внесено ряд змін до статті 41, 41.1 закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», згідно з якою Приватбанк був виведений з ринку.
За даними співрозмовника в Кабміні, зміни саме в цій статті передбачають заборону повертати неплатоспроможні банки їхнім екс-власникам.
Читайте також: Екс-власники банків-банкрутів можуть отримати компенсацію від держави
Інші зміни
- У законі переписано розділ про істотну участь у капіталі банку та його структурі власності. Все досить жорстко та під контролем НБУ. Детально прописаний порядок набуття/збільшення істотної участі.
- Прописані зобов'язання банків дотримуватися нормативів НБУ — ліквідності, капіталу тощо.
- НБУ отримує право вимагати змінити склад ради або правління банку, якщо вважає, що ці особи неефективні.
- Уточнюється поняття банківської таємниці. Прописані умови поширення інформації, яка стосується банківської таємниці, у тому числі з боку Нацбанку.
Раніше повідомлялося
- МВФ уважно стежить за розвитком ситуації з Приватбанком. Фонд хоче бути впевнений, що Україна не допустить відкату банківської реформи, і що гроші платників податків, витрачені на очистку Приватбанку, повернуться державі.
Читайте також: Кабмін хоче стягнути з екс-власників Привату кошти, витрачені на націоналізацію
- Ухвалення цього закону також прискорить офіційне підписання програми співпраці з МВФ і отримання першого траншу по ній.