Скільки витратили на націоналізацію
-
155 мільярдів гривень держава вклала в Приватбанк одразу після його націоналізації у вигляді облігацій внутрішньої державної позики.
-
Решту суми складають відсотки, які нараховуються на внесені у капітал Приватбанку цінні папери.
«З березня 2017 року жодної кримінальної справи за фактом, врученої людині, немає. Є фактові справи, але нема конкретних пред'яв конкретним особам», — повідомила Пахачук.
Читайте також: Рожкова: Скасування націоналізації Приватбанку — червона лінія для МВФ
Крім цього, вона зазначила, що розмір «токсичного» кредитного портфеля Приватбанку — тобто суми всіх тих кредитів, які у банку взяли попередні власники, проте наразі їх не обслуговують, — складає близько 250 мільярдів гривень. З них Приватбанк отримав близько 585 мільйонів гривень.
Передісторія
-
У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.
-
У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також низки компаній, які імовірно підконтрольні їм.
Читайте також: МВФ підтримує націоналізацію Приватбанку
-
Пізніше Коломойський повідомляв, що він був вимушений сам запропонувати націоналізацію банку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
-
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.
Читайте також: Суд Лондона зобов’язав Коломойського і Ко повернути Приватбанку витрати
-
Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.