Суть судової справи

У грудні 2013 року президент Росії Володимир Путін і колишній президент України Віктор Янукович домовилися про кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів.

Облігації на $3 млрд були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року, і Росія їх викупила.

У жовтні 2015 року, після переговорів, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму 14,36 млрд доларів і 600 млн євро погодилися на їх реструктуризацію.

Україна не отримала згоди від Росії щодо реструктуризації єврооблігацій на $3 млрд з терміном погашення 20 грудня 2015 року. У грудні 2015 року Кабмін ввів мораторій на виплату $3 млрд за цими єврооблігаціями.

Читайте також: Зоряний час українських єврооблігацій: що буде далі

У лютому 2016 року Росія подала позов проти України в Високий суд Лондона по стягненню боргу. У травні Україна подала документи щодо свого захисту в межах цього судового процесу.

Високий суд Лондона не побачив у цій суперечці достатню складову, щоб проводити розгляд справи за повною процедурою і схвалив прискорений розгляд позову

Читайте також: Україні вперше вдалося розмістити доларові ОВДП під ставку менше 4%

14 вересня 2018 року Апеляційний суд Англії прийняв апеляцію України у суперечці з РФ за «боргом Януковича» на $3 млрд. Тепер суд має повернутися до розгляду боргової суперечки «в межах класичного судочинства з урахуванням всіх політичних моментів справи».

Оформити заявку на купівлю ОВДП: ставка 14% річних +0,2% від «Мінфіну»

Раніше повідомлялося

  • Національний банк не проводить експертизу кінцевих бенефіціарних власників, які стоять за нерезидентами — покупцями ОВДП. Про це «Мінфіну» повідомили в Національному банку.
  • Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики України за даними НБУ на 6 грудня досягнув 106,1 мільярда гривень.