Як планують повертати кошти
«Ми зробимо все можливе, щоб повернути кошти платників податків, які були витрачені на націоналізацію банку», — сказав Гончарук.
Він зазначив, що наразі Нацбанк розробляє певні законодавчі ініціативи, щоб заборонити повернення екс-власникам банків, які були визнані неплатоспроможними. За його словами, уряд співпрацює з НБУ в цих проектах в межах робочих зустрічей.
Читайте також: Приват приватизують та передадуть у приватну власність. Злиття з Ощадом спростували
«Ці рішення покликані убезпечити платників податків від можливих негативних наслідків судових рішень щодо банків, які були виведені НБУ з ринку. Нацбанк був основним розробником цього тексту, і коли він буде ухвалений, мені важко прогнозувати, але це питання найближчого майбутнього», — сказав Гончарук.
Передісторія
- 19 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у повну власність держави. Міністерство фінансів стало новим власником.
- Для того, щоб врятувати банк від банкрутства, держава докапіталізувала його на понад 155 млрд грн.
- Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію Приватбанку. У відповідь на це Кабмін, Нацбанк і Приватбанк одразу в травні оскаржили це рішення.
- Екс-власники банку вважають націоналізацію незаконною. Тривають судові суперечки в Україні і в закордонних юрисдикціях.
- В Офісі Президента заявили, що якими б не були рішення судів, немає жодних підстав для повернення державного Приватбанку колишнім акціонерам.
Читайте також: Коломойський запевнив, що Приват йому повернуть найближчим часом
- Нещодавно Національний банк повідомив про зміну власника Приватбанку. Зміна відбулася 25 вересня 2019 року. Раніше 100% акцій банку належало державі у особі Міністерства фінансів. Зараз — державі у особі Кабінету міністрів.