Уряд наразі не має остаточного варіанта земельної реформи через велику кількість поправок, внесених до законопроекту щодо ринку землі. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Які питання залишаються спірними

При цьому, як наголосив Гончарук, не узгодженим залишається питання щодо концентрації угідь в одних руках.

«Хтось вважає, що двісті тисяч гектарів — це oк. Це питання не про кількість гектарів, а про антимонопольні обмеження, наприклад, не більше 0,5% всієї землі в одні руки. Навіть цей ліміт „ріже“ значну частину холдингів, які працюють зараз», — повідомив Гончарук.

Читайте також:У МЕРТ назвали вартість гектара землі після відкриття ринку

За його словами, питання про необхідність збільшення або зменшення лімітів буде обговорюватися в парламенті.

Концентрація землі у власності визначена на рівні 35% ОТГ, 8% області і 0,5% країни.

«У нас є холдинги, які обробляють 600 тисяч гектарів, їм треба буде зменшитися в три-чотири рази. Тому питання, треба більші чи менші ліміти, буде дискутуватися в парламенті, у мене готової конкретної відповіді немає, і ні в кого немає», — зазначив Гончарук.

Він також наголосив, що земельна реформа навіть у тій моделі, яка зараз запропонована, – це величезний крок для країни.

«І значно краще зробити цей крок, а потім робити наступний, аніж зупинитися просто і не зробити цей крок», — додав Гончарук.

Раніше повідомлялося

  • Верховна Рада планує розглянути у другому читанні законопроект про ринок землі наступного пленарного тижня — з 17 по 20 грудня.
  • 13 листопада Рада прийняла за основу законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. (№2178-10). Його підтримали 240 народних депутатів.
  • Проект закону передбачає, що з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення. З цього моменту право продавати земельні паї отримають всі їх власники.
  • Купувати землю зможуть українські фізособи, компанії, територіальні громади і держава.

Читайте також: Зеленський: питання продажу землі іноземцям вирішиться на референдумі

  • Юридичні особи, кінцевими власниками яких є іноземці, які орендують землю в Україні більше трьох років, також зможуть її придбати з 1 жовтня 2020 року.
  • Іноземні компанії, які не займалися обробкою землі в Україні щонайменше три роки, зможуть отримати право купувати землю з 1 січня 2024 року.