З одного боку — клієнти вчора остаточно визначилися зі своїми завданнями на грудень і сьогодні бізнес вже буде працювати в звичайному повноцінному режимі. Це додасть статистики торгів.По розрахунками «Мінфіну» до $ 210-240 млн при здійсненні до 540-620 угод.

З іншого — вихід на торги практично всіх основних операторів у поєднанні з сьогоднішнім аукціоном Мінфіну України з розміщення ОВДП (як у гривні, так і в доларі) додасть можливостей спекулянтам «покачати» курс із загальною грою «на пониження».

Але все може швидко розвернутися і в іншу сторону. Справа в тому, що гривневих облігацій пропонується на 3,8 млрд за номіналом на 77 день, 301 день та на 1267 днів. Ці папери цікаві нерезидентам (особливо довгі за термінами) і купуючи їх, іноземці будуть заводити і продавати валюту, що працює на зміцнення позицій гривні. А ось з валютним розміщенням на 435 і 743 дня на загальну суму $ 350 млн — складніше. Якщо інвестори будуть заводити відразу долар і купувати на нього ці папери — це безпосередньо не вплине на український міжбанк. Але якщо вони вирішать купувати ці валютні ОВДП, спочатку купивши валюту на нашому ринку (за рахунок раніше отриманої гривні від погашень попередній випусків облігацій) — це може суттєво підняти котирування міжбанку, тому що обсяг попиту у $ 350 млн — дуже суттєвий для українського ринка.
Скоріше за все, деякі іноземні інвестори витратять частину вже наявної гривні, а решта — дозаведе вже додаткові долари, але й навіть частковий вихід додаткового попиту на торги — може зіграти з гривнею злий жарт і це треба враховувати гравцям міжбанку і клієнтам.

 Заповнити заявку та отримати бонус до 1,8% річних від суми вкладу

Фактори — готівковий ринок (де цінники поки знижуються) та поведінка самих клієнтів (загальний настрій на подальше падіння валютних котирувань) — в цілому працюють на користь гривні.

Проти неї працює: 1) збільшення гривневого навісу на ринку — коррахунки банків на ранок вівторка зросли відразу на 6 млрд гривень до 60,1 млрд; 2) поки ще наявність у експортерів гривневих ресурсів від недавніх відшкодувань по ПДВ від держави; 3) початок періоду репатріації дивідендів у першій декаді місяця у «дочок» іноземних компаній.

Тактика Нацбанку збережеться незмінною. Регулятор буде викуповувати можливий надлишок пропозиції долара на міжбанку, чим утримає курс від істотного обвалу при ситуативному надлишку пропозиції. При нестачі валюти або різкому підвищенні попиту (можливі причини такого розвороту подій ми описали вище) — Нацбанк не стане витрачати резерви на підтримку котирувань гривні.

«Мінфін» очікує 3 грудня зростання спекулятивних спроб «покачати» курс протягом дня. На першому етапі — однозначно з настроєм «на пониження», але при зростанні попиту — і з можливою грою «на підвищення». Коридор по долару може розшириться в межах 23,80 — 24,05 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 23,70-23,90 і продаж 23,93-24,10 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 23,80-23,90 гривень та продаж 23,93-23,97 гривень.

Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram