Зміна відбулася 25 вересня 2019 року. Раніше 100% акцій банку належало державі у особі Министерства фінансів. Зараз — державі у особі Кабінету міністрів.
Швидше за все, зміна власника пов'язана з судовим позовом екс-акціонерів банку, які намагаються оскаржити націоналізацію Привату. У позові фігурують Мінфін і ФГВФО. Якщо вони програють тяжбу, акції банку можуть повернути Ігорю Коломойському. З цієї точки зору передача банку Кабміну — свого роду страховка, яка не дозволить відібрати банк у держави.
Читайте також: Влада готує закон, який заборонить повертати банк Коломойському
Передісторія
- 19 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у повну власність держави. Міністерство фінансів стало новим власником.
-
Коломойський і підконтрольна йому кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів і колишніми акціонерами Привату в процесі націоналізації.
-
На момент націоналізації Коломойському належало 41,7% від загальної кількості випущених акцій, а Triantal Investments — 16,6%.
Читайте також: Хто отримає Приватбанк
-
У квітні, між першим і другим туром виборів президента України, Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію, визнавши договір «недійсним». НБУ, Мінфін і Приватбанк подали апеляції на це рішення. Паралельно Печерський райсуд Києва розірвав договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування Привату.
-
Коломойський заявляв, що не хоче повертати Приватбанк, але претендує на грошову компенсацію в $2 млрд. Пізніше він зажадав назад акції банку.
Читайте також: Коломойський запевнив, що Приват йому повернуть найближчим часом
-
На форумі YES Коломойський розповів, що у нього є ряд вимог щодо Приватбанку: відкликати звинувачення і покарати «відповідальних за націоналізацію», повернути йому $2 млрд, які він вважає своїми, або мирову угоду, що включає в себе «правову оцінку» націоналізації.