Населення накопичує валюту
- За даними НБУ, валютні кошти зросли за квартал на 5,2% та на 6,6%. Це найвищий темп приросту у квартальному вимірі від початку 2014 року.
Найвищі темпи зафіксовано в державних банках – 7%.
- Показники врятувала девальвація гривні. Завдяки зміцненню курсу національної валюти, рівень доларизації депозитів формально знизився. Але в перерахунку за фіксованим курсом на кінець 2 кварталу (на 30.06.2019), він зріс.
- За фіксованим курсом частка валюти підприємств підвищилась на 2,6 в. п., а фізичних осіб – на 1,5 в. п.
- Накопичення українців в валюті зростали, не дивлячись на низьку доходність вкладів. В НБУ зазначають, що в минулому кварталі вартість 12-місячних депозитів населення в доларах США була на історичних мінімумах – 3.2% річних.
Читайте також: Депозитний ринок: Приват підвищує ставки в гривні, Ощадбанк і Укрексімбанк — знижують у валюті
Гривневі кошти населення зменшилися в ІІІ кварталі на 1,1%, але в річному обчисленні зросли на 12,7%.
Читайте також: Нацбанк порахував: з банків продовжують витікати гроші фізосіб
Ситуація за валютними депозитами
-
У листопаді у сегменті валютних вкладів відбуалася зміна лідерів. Банки, які раніше балували клієнтів високою дохідністю, поспішили знизити ставки.
-
Колишній лідер, Мегабанк, знизив максимальні ставки за вкладами на всі терміни на 1-1,5% річних і перемістився з 1 на 7 сходинку. Максимальна ставка за депозитами на 12 місяців у банку тепер становить 3,8% річних.
-
З другого на восьме місце перемістився Прокредит Банк: 12-місячні вклади тут подешевшали на 0,75% річних.
-
Тепер найщедріша пропозиція для вкладників у банку Глобус. За депозитами в американській валюті на 12 місяців він обіцяє 4,5% річних.
-
Знизили дохідність доларових депозитів і держбанки. В Укрексімбанку ставки впали на 0,23-0,35% річних, в Ощадбанку — на 0,25% річних.
-
За минулі два тижні максимальні ставки зросли тільки в Універсал Банку — на 0,25%. Тепер за вкладом в доларах на 12 місяців можна отримати 3,75% річних.