Що відомо про створення агентства
- На даний момент повноваження щодо формування і реалізації управління держборгом і гарантованим державою боргом повністю відносяться до компетенції Мінфіну.
«Така модель є ефективною, проте її ефективність стримується необхідністю тривалого узгодження управлінських рішень, від оперативності прийняття яких залежить ефективна реалізація боргової політики», — відзначають в міністерстві.
Читайте також: Скільки Україна планує позичити на зовнішніх ринках. Основні цифри
Що дозволить перехід до нової системи
-
Працюючи як окремий центральний орган виконавчої влади, Боргове агентство не залежатиме від політичних факторів, що має підвищити довіру інвесторів і прогнозованість процесів управління державним боргом в довгостроковій перспективі.
Читайте також: Держборг України: секрети і загрози (відео)
-
Інституційна спроможність, якою буде наділено Боргове агентство, дозволить застосовувати інструменти з управління державним боргом. Очікується, що потреби уряду в фінансових ресурсах будуть забезпечуватися на найбільш вигідних для країни умовах і з урахуванням довгострокових ризиків.
-
Боргове агентство буде використовувати ринкові інструменти управління ліквідністю. Це має допомогти сформувати додаткові доходи бюджету.
Мінфін після вступу в силу цього закону, буде визначати тільки стратегічні цілі для Боргового агентства через розробку та затвердження подальших стратегій.
Що відомо про держборг
-
З початку цього року сукупний держборг України скоротився з 60,9% ВВП до 51,2% ВВП на вересень цього року, хоча в доларовому вираженні він виріс з $78,3 млрд до $83 млрд.
-
Частка боргу у гривні за цей час збільшилася з 33% до 40%, а в доларах скоротилася з 48% до 42%.
-
Борг в євро збільшився з 9% до 11%.