Від чого залежатиме вартість

«Наші розрахунки показують, що якщо ми застосовуємо запропоновану модель, яка діє — це буде в середньому $2200 еквівалент за гектар. Якщо виходити з моделі з обмеженнями, це буде максимум $1500. Ось ціна обмежень (те, що називається „тільки українці купують“)», — сказав Висоцький.

Раніше подібні цифри вже називав радник прем'єр-міністра України з питань земельної реформи Олексій Мушак. Він також зазначав, що на етапах впровадження ринку землі вартість безпосередньо залежатиме від кредитних ставок в Україні.

Читайте також: У Раду внесли оновлений законопроект про ринок землі

Раніше повідомлялося

  • 11 листопада президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців у зв'язку із впровадженням ринку землі. Він розповів про важливість зняття мораторію і запропонував винести питання продажу землі іноземцям на всеукраїнський референдум.

  • Згідно з опитуванням Центру Разумкова, проведеним у жовтні, 56,3% міських жителів і 59,2% сільських жителів проти скасування мораторію на продаж землі і хочуть винести питання на референдум.

  • Згідно з опитуванням групи Рейтинг 70% українців вважають, що власники земельних паїв повинні отримати право продавати/дарувати їх, але виключно вітчизняним компаніям або громадянам України.

Читайте також: Ринок землі: Влада готує нові зміни щодо оренди

  • Раніше Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент прийняв до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення і скасував мораторій на продаж землі.

  • Зеленський заявив, що цього року в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить створити ринок землі в 2020 році в 40 мільйонів гектарів.

  • Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році Україна, за оцінками експертів, втратила $22,5 мільярдів ВВП — це на 17% більше від її фактичного рівня.

  • Закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні продовжений до 1 січня 2020 року.