Про закон
Закон вводить в українському законодавстві механізм інституту АЕО, аналогічний тому, який функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання.
«Сьогодні програми уповноваженого економічного оператора вже реалізовані у 83 країнах світу, ще 19 країн перебувають у стадії їх активного впровадження», — зазначають у Мінфіні.
Прийняття цього закону є однією з вимог Угоди про асоціацію України і ЄС.
Читайте також: Митниця запустить е-реєстр отримувачів гуманітарної допомоги
Що він змінить для бізнесу
Як зазначають у Мінфіні, впровадження програми АЕО дозволить:
- прискорити проходження митних процедур (знижений рівень ризику, процедура спрощеного декларування);
- підвищити сервіс надання митних послуг (можливість надходження товарів одразу на склад компанії, попередження про фізичний огляд вантажу);
- економити витрати (зменшення затримок на кордоні, зменшення витрат на послуги митних терміналів);
- зробити передбачуваним ведення бізнесу (прозорі і зрозумілі процедури митного оформлення, підвищення рівня безпеки та поліпшення зв'язку між партнерами в ланцюгу постачань).
Читайте також: Нефьодов розповів, коли запрацює електронна митниця
У цілому, впровадження програми АЕО істотно спростить митні формальності для підприємств з високим ступенем довіри, дозволить українським підприємствам брати участь у формуванні безпечних ланцюгів постачань товарів та підвищить їх конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.
Раніше повідомлялося
- Верховна Рада ухвалила цей закон 2 жовтня, а 4 листопада його підписав президент.
- 6 листопада у Раді зареєстрували законопроект про єдину юрособу митниці. Цей законопроект передбачає, що територіальні органи Державної митної служби будуть вести діяльність не як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи.