Пояснення прем'єра
Відповідаючи на питання про грошову емісію на цільові проекти, Гончарук заявив: «Я проти того, щоб друкувати гроші, тому що це — прихований податок на людей. Якщо ви починаєте друкувати гроші, ви фактично забираєте гроші потроху з кишень українських платників податків».
Читайте також: Гривня зміцнилася: у НБУ назвали плюси
При цьому він визнав, що монетарна політика — це сфера Національного банку України.
«Уряд і Національний банк, вони зараз діють узгоджено, ми намагаємося погодити монетарну і фіскальну політику, для того щоб гривня була стабільна, а макроекономічна ситуація поліпшувалася. Це сприяє зниженню інфляції, і зниженню процентної ставки за кредитами», — повідомив він.
Читайте також: Гривня за жовтень подешевшала до долара на 2,6%
Раніше повідомлялося
-
За вересень гривня зросла до долара на 4,1% — до 24,20 гривні/$.
-
Держбюджету на 2019 рік заснований на прогнозному показнику курсу гривні до долара до кінця року на рівні 29,4 гривні/$.
Читайте також: Як змінювався курс гривні до долара на початку осені за останні 5 років
-
У Нацбанку повідомили, що продовжать дотримуватися режиму плаваючого курсу валют, тобто не будуть втручатися в його ринкову динаміку.
-
За прогнозами Мінекономіки, курс гривні в середньорічному розрахунку на 2019 рік складе 26,3 грн/$, на 2020-й — 27,3 грн/$. Раніше експерти очікували, що за підсумками 2019 року долар в Україні буде коштувати 28 грн, а в 2020 році — 29,18 грн.
-
МВФ очікує, що за підсумками року долар буде коштувати в середньому 26,75 грн, але в 2020 році він зросте до 27,72 грн.
-
Уряд передбачив у держбюджеті на 2020 рік два курсу гривні до долара: 27 грн/$ і 24,8 грн/$.
Що таке емісія
Емісія грошових коштів — випуск в обіг нових грошових знаків.
- Здійснюючи емісію грошей, центральний банк намагається забезпечити таку кількість грошей в обігу, яка необхідна для обслуговування процесу обміну товарами та послугами в економіці.
- Обсяг емісії грошей розраховується на підставі прогнозних макроекономічних показників розвитку економіки: обсягу валового внутрішнього продукту, інфляції, параметрів бюджету, доходів населення тощо.
- Емісія грошей як правило, здійснюється в безготівковій формі шляхом зарахування відповідної суми коштів на кореспондентські рахунки банків у центральному банку. Коли ж гроші вилучаються з обігу, то відповідна сума, навпаки, списується з цих рахунків.