Що відбувається на валютному ринку
-
З початку 2019 року, українська валюта зміцнилася по відношенню до долара на 12,11%, що дозволило їй посісти перше місце в рейтингу найбільш сильних валют у світі.
-
Гривня утримує позиції завдяки проведенню жорсткої грошово-кредитної політики НБУ і притоку зовнішніх інвестицій, незважаючи на зниження активності інвесторів.
-
Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП) з початку 2019 року виріс до 99,5 млрд грн.
Читайте також: Гривня за жовтень подешевшала до долара на 2,6%
«Незважаючи на зниження облікової ставки НБУ та подальше зниження прибутковості по державних облігаціях, попит на український державний борг залишається високим. Поки інвестори вірять в Україну і бачать гарні інвестиційні можливості у зв'язку з високою ймовірністю відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, а також деескалації військового конфлікту на Донбасі та відкриття ринку землі. Але цю віру можуть похитнути політична нестабільність і розкол у правлячій партії», – відзначає керівник відділу аналітики Андрій Шевчишин.
Якщо зміниться новинний фон, ринок почне відчувати брак валютної пропозиції — гривня перейде в більш широкий діапазон коливань – 25,5–26,5 грн/$.
За словами експерта, останній місяць осені є періодом девальвації, коли гривня в середньому втрачає 3,3%. Це пов'язано з початком опалювального сезону, а також підготовкою імпортерів до сезону грудневих продажів і активного поповнення запасів товарів і складів.
Читайте також: Гривня втратила світове лідерство за темпами зміцнення до долара
Що тисне на курс
Посилює тиск на курс стійке негативне сальдо торгового балансу України, яке перекривається виключно припливом зовнішніх інвестицій, а також уповільнення зростання економіки Європи.
Раніше повідомлялося
-
За вересень гривня зросла до долара на 4,1% — до 24,20 гривні/$.
-
Держбюджет на 2019 рік заснований на прогнозному показнику курсу гривні до долара до кінця року на рівні 29,4 гривні/$.
Читайте також: Як змінювався курс гривні до долара на початку осені за останні 5 років
-
У Нацбанку повідомили, що продовжать дотримуватися режиму плаваючого курсу валют, тобто не будуть втручатися в його ринкову динаміку.
-
За прогнозами Мінекономіки, курс гривні в середньорічному розрахунку на 2019 рік складе 26,3 грн/$, на 2020-й — 27,3 грн/$. Раніше експерти очікували, що за підсумками 2019 року долар в Україні буде коштувати 28 грн, а в 2020 році — 29,18 грн.
-
МВФ очікує, що за підсумками року долар буде коштувати в середньому 26,75 грн, але в 2020 році він зросте до 27,72 грн.
-
Уряд передбачив у держбюджеті на 2020 рік два курсу гривні до долара: 27 грн/$ і 24,8 грн/$.