Скільки «проблемних» об'єктів

Станом на 1 жовтня 2019 року в Україні вважаються проблемними 150 об'єктів житлового будівництва.

«В Україні тривалий час існує проблема ошуканих інвесторів, що вклали свої гроші в будівництво, але, на жаль, досі не можуть повноцінно вступити в права власності», — йдеться в повідомленні.

Найбільше таких об'єктів у Києві -51, Київській — 23 та Одеській - 14.

Чому з'явилися «довгобуди»

Виникнення «довгобудів» викликали:

  • фінансові проблеми замовників
  • судові майнові питання
  • кримінальні справи
  • банкрутство
  • неналежне оформлення дозвільних документів
  • відсутність дозвільних документів та проектно-кошторисної документації.

Читайте також: Схема для довгобудів: як в Україні будуть рятувати проблемні об'єкти і хто на цьому може заробити

«Ми напрацювали проект закону, який повинен комплексно врегулювати проблемні питання. Зараз на законодавчому рівні відсутнє визначення поняття, що таке „довгобуд“, немає переліку або реєстру проблемних об'єктів будівництва, а також механізмів передачі таких об'єктів від одного замовника будівництва іншому. Ці речі повинні бути окреслені у законопроекті», — сказала вона.

 Об'єкти нерухомості для вигідних інвестицій. Порівняти

Чиновник додала, що, враховуючи інформацію від постраждалих інвесторів і напрацьовані раніше концепції, Мінрегіон розробить проект закону і після 20 грудня винесе на обговорення експертів та інвесторів проблемних об'єктів будівництва.

Читайте також:«Будинку Войцеховського» вирішили добудувати

Нагадаємо, що через відсутність законодавчих механізмів добудови проблемних житлових об'єктів, вкладники 120 довгобудів в Україні залишилися без коштів і без нового житла.

Що пропонував минулий уряд

Раніше повідомлялося, що Мінрегіон спільно з НДПІ містобудування розробив законопроект, який має врегулювати це питання.

Що пропонує законопроект

Законопроект вводить дієвий механізм, який здатний забезпечити завершення будівництва проблемних об'єктів в Україні шляхом впровадження на законодавчому рівні:

• можливості звернення вкладників до органів місцевого самоврядування в разі порушення терміну прийняття в експлуатацію об'єкта більш ніж на 1 рік;

• можливості здійснення органами місцевого самоврядування повноважень щодо формування переліків проблемних об'єктів та вжиття заходів щодо їх добудови, а також організації зборів вкладників з метою прийняття відповідного рішення;

• можливості проведення конкурсу з вибору нового замовника, який завершить добудову проблемного об'єкта, і вилучення цього об'єкта разом із земельною ділянкою для завершення будівництва;

• економічних стимулів для завершення будівництва новими замовниками і можливих джерел фінансування добудови.

Рейтинг забудовників Києва за 1-2 квартал 2019