Що це означає на практиці

  • Кримінальний кодекс доповнили статтею 385, яка передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

Злочином вважатиметься набуття чиновником активів, які на понад 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищують законні доходи. А це близько 14,5 мільйонів гривень. Такі активи зможуть бути предметом спеціальної конфіскації.

Читайте також: У деклараціях депутатів знайшли невідповідності на 8,5 мільярдів

Якщо різниця між набутими активами та законними доходами сягатиме від 960 тисяч гривень до 11,2 мільйона гривень, кошти буде стягувати суд у цивільному порядку.

Хто розглядатиме справи

  • Позови розглядатиме Вищий антикорупційний суд, до якого звертатимуться прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Читайте також: Золота сотня: Рейтинг найбагатших українців

Передісторія

  • 26 лютого 2019 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. 
  • 11 вересня 2019 року Рада в першому читанні підтримала поданий президентом законопроект, яким він запропонував збільшити поріг відповідальності за незаконного збагачення.
  • Повідомлялося, що президентську ініціативу щодо цього закону погодили з МВФ і Світовим банком.