Що це значить
- Раніше Україна входила до групи СНД, але «очинаючи з жовтня, чотири країни СНД (Білорусь, Молдова, Росія та Україна) включені в регіональну групу Emerging and Developing Europe (Нова Європа, що розвивається), а група СНД (Співдружність незалежних держав) ліквідована.
Читайте також: Світовий банк зберіг прогноз зростання ВВП України в 2019 році
Україна з 2014 року припинила сплату внесків до бюджету СНД, а на початку 2018 року почала виходити з СНД. Відтоді українська сторона призупинила 15 угод, укладених в рамках СНД, плани припинити ще більше 70.
Читайте також: У МЕРТ є два прогнози щодо прискорення зростання економіки
Макропрогноз МВФ для України
- Згідно з оновленим макропрогнозом, МВФ очікує зміцнення курсу гривні. У прогнозі йдеться, що курс гривні до долара за підсумками поточного року складе 26,75 грн/дол, що на 1,6% вище показника за минулий рік на рівні 27,20 грн/дол.
- Зростання ВВП України, за прогнозами МВФ, зросте на 3% за підсумками 2019 року і на 3% в 2020 році.
- Згідно з прогнозами фонду, у 2024 році реальний ВВП може прискорити своє зростання до 3,3%, тоді як інфляція до 2024 році знизиться до 5%.
- Зростання споживчих цін наприкінці цього року складе 7%, а в кінці 2020 року — 5,6%.
Накопичуйте на пенсію в НПФ „Династія“:
22,7% річних в гривні + 50 балів від „Мінфіну“
Що ще відомо
- 26 вересня місія МВФ завершила свій майже двотижневий робочий візит в Київ.
- За словами прем'єра Гончарука, глава місії Рон ван Роден позитивно оцінив досягнуті Україною показники, однак сторони поки не домовилася про нову програму співпраці. 15 жовтня голова НБУ Яків Смолій відправився до Вашингтона, щоб продовжити переговори щодо нової програми співпраці з МВФ.
Читайте також: Місія МВФ оцінила стан справ в Україні
- Причин, чому не вдалося досягти остаточних домовленостей з МВФ, кілька: загроза незалежності НБУ, перспективи розвитку ситуації з Приватбанком, ставлення уряду щодо очікуваної з 1 травня 2020 року лібералізації ціни на газ, невизначеність з бюджетом на 2020 рік.